Do czego jest Hydrochlorothiazidum? Inna nazwa leku: HYDROCHLOROTHIAZIDUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Hydrochlorothiazidum

Nazwa międzynarodowa dla Hydrochlorothiazidum: HYDROCHLOROTHIAZIDUM

Lek Hydrochlorothiazidum informacje: Lek wywołuje zwiększone wydalanie wody i jonu sodowego przez nerki. Powoduje to większe wydalanie moczu i zmniejszenie ilości płynu w organizmie człowieka, co ułatwia pracę serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Działanie leku można odczuć już po dwóch godzinach od momentu przyjęcia i utrzymuje się do 12 godzin.
Hydrochlorothiazidum dawkowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu nadciśnienia tętniczego. Przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby.
Hydrochlorothiazidum metoda: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, dwa razy dziennie, najlepiej rano i w południe. Przyjmuj tabletki bezpośrednio po posiłku , w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Ściśle przestrzegaj wielkości zaleconej dawki i diety (zmniejszenie stosowania soli kuchennej, spożywania pokarmów bogatych w potas -- owoców i soków owocowych). Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Hydrochlorothiazidum poinformuj lekarza: O nadwrażliwości na lek. O kłopotach z oddawaniem moczu. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Hydrochlorothiazidum w przypadku: Napojów alkoholowych.
Hydrochlorothiazidum skutki uboczne: Powoduje częstsze wydalanie moczu, które zanika po kilku tygodniach stosowania. Nudności, wymioty, utrata apetytu. Skurcze mięśni nóg. Zawroty głowy i uczucie osłabienia przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą. Reakcje alergiczne, objawiające się wysypką skórną, gorączką, pokrzywką. Nadwrażliwość na światło. Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Hydrochlorothiazidum:
Wygląd Hydrochlorothiazidum opakowanie: tabletki

Informacje HYDROCHLOROTHIAZIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Hydrochlorothiazidum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Hydrochlorothiazidum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.