Do czego jest Hydrocortisonum Hemisuccinatum? Inna nazwa leku: HYDROCORTISONUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Hydrocortisonum Hemisuccinatum

Nazwa międzynarodowa dla Hydrocortisonum Hemisuccinatum: HYDROCORTISONUM

Lek Hydrocortisonum Hemisuccinatum informacje: Lek należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest naturalnym hormonem ludzkim, wydzielanym przez korę nadnerczy. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry).
Hydrocortisonum Hemisuccinatum dawkowanie: W stanach nagłych: przełom nadnerczowy, zabiegi operacyjne, niedoczynność kory nadnerczy, wstrząs anafilaktyczny, choroba posurowicza, stan astmatyczny. Zapalenia górnych dróg oddechowych przebiegające z dużą ich niedrożnością (podgłośniowe zapalenie krtani) Obrzęk mózgu.
Hydrocortisonum Hemisuccinatum metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Hydrocortisonum Hemisuccinatum poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek. O tym, że chorujesz na jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, odbytu, oczu. O tym, że stwierdzono u Ciebie nużliwość mięśni, chorobę zwaną Miastenia gravis, którą charakteryzuje uogólniona męczliwość mięśni. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Hydrocortisonum Hemisuccinatum w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy salicylanów, tzn. Aspiryny, Polopiryny itp.
Hydrocortisonum Hemisuccinatum skutki uboczne: Obrzęki goleni, kostek, twarzy. Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Zwiększenie poziomu cukru we krwi. Osłabienie mięśni. Zmniejsza odporność organizmu na choroby zakaźne. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się i stały dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Hydrocortisonum Hemisuccinatum: Zmiany skórne, tzw. trądzik posterydowy. Rozstępy skórne. Nudności i wymioty. Zaburzenia hormonalne (tzw. "twarz księżycowata").
Wygląd Hydrocortisonum Hemisuccinatum opakowanie: roztwór do wstrzykiwań

Informacje HYDROCORTISONUM zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Hydrocortisonum Hemisuccinatum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Hydrocortisonum Hemisuccinatum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.