Do czego jest Hygroton? Inna nazwa leku: CHLORTALIDONUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Hygroton

Nazwa międzynarodowa dla Hygroton: CHLORTALIDONUM

Lek Hygroton informacje: Należy do średnio silnie i długo działających leków moczopędnych. Działanie leku wywołuje zwiększone wydalanie wody i jonu sodowego przez nerki. Działanie moczopędne rozpoczyna się po dwóch godzinach od przyjęcia i utrzymuje się do 24-72 godzin.
Hygroton dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby.
Hygroton metoda: Lek stosowany jest doustnie, raz dziennie, najlepiej rano w czasie śniadania lub co drugi dzień w czasie porannego posiłku. Przyjmuj tabletki w trakcie posiłku , w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Ściśle przestrzegaj wielkości zaleconej dawki i diety (zmniejszenie stosowania soli kuchennej oraz spożywania pokarmów bogatych w potas -- owoców i soków z owoców). Pamiętaj! Nie przyjmuj nigdy podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie, że nie zażyłeś dawki na czas!
Hygroton poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek. O kłopotach z oddawaniem moczu lub o tym, że oddajesz mocz rzadko i w niewielkich ilościach. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Hygroton w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków przeczyszczających.
Hygroton skutki uboczne: Powoduje częstsze wydalanie moczu, które zanika po kilku tygodniach stosowania. Uczucie suchości w ustach. Nudności, wymioty, utrata apetytu. Skurcze mięśni nóg. Zmiany we krwi. Zawroty głowy i osłabienie przy zmianie pozycji z leżącej na stojącą. Reakcje alergiczne, objawiające się wysypką skórną, gorączką, pokrzywką. Nadwrażliwość na światło. Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Hygroton:
Wygląd Hygroton opakowanie: tabletki

Informacje CHLORTALIDONUM zastosowanie w Słownik lekarstw H .

Dodaj opinię o Hygroton, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Hygroton, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.