Do czego jest Imodium? Inna nazwa leku: LOPERAMIDI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Imodium

Nazwa międzynarodowa dla Imodium: LOPERAMIDI HYDROCHLORIDUM

Lek Imodium informacje: Działanie leku polega na hamowaniu nadmiernej kurczliwości (perystaltyki) przewodu pokarmowego w czasie biegunki.
Imodium dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu biegunki, zarówno ostrej, jak i przewlekłej.
Imodium metoda: Przyjmuj lek w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się lek co 6 godzin w równych odstępach czasu. U dzieci lek stosuje się od 5 roku życia, w innych dawkach i zwykle co 8 godzin. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nie przyjmuj dawki podwójnej, nawet jeśli nie przyjmiesz dawki na czas!
Imodium poinformuj lekarza: O tym, że miałeś uczulenie na lek. O tym, że chorujesz na wątrobę. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Imodium w przypadku:
Imodium skutki uboczne: Zaparcie, ból brzucha Uczucie zmęczenia. Uczucie suchości w jamie ustnej. Zawroty głowy, zaburzenia świadomości. Na ogół efekty te są łagodne i mogą ulec złagodzeniu lub zanikać w czasie przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak powyższe niepożądane działania mocno się nasiliły i nie ustępowały lub pojawiały się inne niepokojące objawy, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Imodium:
Wygląd Imodium opakowanie: kapsułki

Informacje LOPERAMIDI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw I .

Dodaj opinię o Imodium, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Imodium, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.