Do czego jest Infanrix Dtpa? Inna nazwa leku: DIPHTHERIA-TETANUS-PERTUSSIS. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Infanrix Dtpa

Nazwa międzynarodowa dla Infanrix Dtpa: DIPHTHERIA-TETANUS-PERTUSSIS

Lek Infanrix Dtpa informacje: Jest to skojarzona szczepionka przeciwko trzem chorobom: błonicy, tężcowi i krztuścowi – tak zwana DTPa.
Infanrix Dtpa dawkowanie: Szczepionka jest przeznaczona do uodparniania podstawowego przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi dzieci od 2 miesiąca życia. Ponadto stosuje się ją jako dawkę przypominającą szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi.
Infanrix Dtpa metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny Schemat dawkowania i liczba dawek szczepionek DTP ustalona jest przez tzw. kalendarz szczepień. Szczepienie podstawowe powinno składać się z trzech dawek w pierwszych 6 miesiącach życia, po których powinny nastąpić szczepienia przypominające w 2 i 6 roku życia. Sczepionka Infanrix przeznaczona jest do głębokiego podania domięśniowego. Szczepionki nie można podawać dzieciom podczas infekcji przebiegającej z gorączką.
Infanrix Dtpa poinformuj lekarza: O tym, że stwierdzono u Twojego dziecka nadwrażliwość na któryś ze składników preparatu lub stwierdzono objawy nadwrażliwości po wcześniejszym zastosowaniu szczepionki Infanrix, innej szczepionki przeciwbłoniczej, przeciwtężcowej lub tzw. szczepionki DTPw. Jeśli w ciągu 48 godzin po podaniu wcześniejszej dawki szczepionki wystąpiły niżej podane objawy, powinnaś zgłosić to lekarzowi: gorączka wyższa niż 40,5 stopnia, zapaść lub stan podobny do do wstrząsu, nieustanny, nie dający się uciszyć głośny płacz trwający dłużej niż 3 godziny, drgawki przebiegające z gorączką lub bez w ciągu trzech dni po szczepieniu.
Nie korzystaj z Infanrix Dtpa w przypadku:
Infanrix Dtpa skutki uboczne: Działanie uboczne występują rzadko i ustępują samoistnie. Ból, obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia. Gorączka.
Inne skutki uboczne Infanrix Dtpa: Nadmierny płacz dziecka, biegunka, wymioty, pogorszenie apetytu dziecka.
Wygląd Infanrix Dtpa opakowanie: zawiesina do wstrzykiwań

Informacje DIPHTHERIA-TETANUS-PERTUSSIS zastosowanie w Słownik lekarstw I .

Dodaj opinię o Infanrix Dtpa, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Infanrix Dtpa, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.