Do czego jest Insuman Basal? Inna nazwa leku: INSULIN. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest przez.

Czy pomocne?

Lek Insuman Basal

Nazwa międzynarodowa dla Insuman Basal: INSULIN

Lek Insuman Basal informacje: Insulina jest hormonem wydzielanym przez komórki beta wysp trzustki i powoduje obniżenie poziomu glukozy we krwi.
Insuman Basal dawkowanie: W cukrzycy typu I, czyli insulinozależnej, nazywanej także cukrzycą typu młodzieńczego. W cukrzycy typu II, gdy nie wystarcza już dieta i doustne leki przeciwcukrzycowe. Przejściowo w cukrzycy typu II, leczonej doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi, gdy wystąpią powikłania cukrzycy, np. zgorzel stopy, kwasica lub gdy inne choroby nasilą istniejącą cukrzycę.
Insuman Basal metoda: Dawkę insuliny i częstotliwość podawania leku ustala lekarz w oparciu o indywidualne zapotrzebowanie chorego, zależnie od poziomu glukozy we krwi i w moczu, ogólnego stanu chorego i stosowanej diety. Insulinę podaje się najczęściej podskórnie, przed posiłkiem lub między posiłkami. Należy często zmieniać miejsca wstrzyknięcia. Ze względu na okres działania wyróżnia się insuliny krótko działające, insuliny o średnio długim okresie działania i insuliny długo działające. Insulinę należy przed użyciem delikatnie i dokładnie wymieszać. Niektóre insuliny o przedłużonym działaniu mogą być mieszane z odpowiednimi insulinami krótko działającymi. W razie mieszania insuliny długo działającej z krótko działającą, tę ostatnią należy nabrać do strzykawki w pierwszej kolejności. Insulina ma ograniczoną ważność. Na każdym opakowaniu zaznaczona jest data ważności. Insulinę należy przechowywać w temperaturze od 2 do 8 stopni C. -- najlepiej w lodówce, na dolnej półce. Insulinę należy chronić przed wysoką temperaturą i działaniem promieni słonecznych. Nie wolno też dopuszczać do jej zamrożenia. Fiolkę, z której zaczęto pobierać insulinę, można przechowywać w temperaturze pokojowej (maksymalnie do 25 stopni C) przez okres jednego miesiąca. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Insuman Basal poinformuj lekarza: Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Insuman Basal w przypadku: Alkoholu.
Insuman Basal skutki uboczne: Hipoglikemia (znaczne obniżenie poziomu cukru we krwi), która występuje w przypadku przedawkowania insuliny, przy niezachowaniu odpowiedniej diety, w wyniku nadmiernej pracy lub przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych oraz w chorobach, których przebieg zwązany jest z wymiotami lub biegunką. W rzadkich przypadkach może wystąpić też pokrzywka uogólniona lub pokrzywka w miejscu wstrzyknięcia. W przypadkach gdy nie zmienia się miejsc wstrzyknięć i używa się insulin nieoczyszczonych może wystąpić zanik tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia.
Inne skutki uboczne Insuman Basal:
Wygląd Insuman Basal opakowanie: zawiesina do wstrzykiwań

Informacje INSULIN zastosowanie w Słownik lekarstw I .

Dodaj opinię o Insuman Basal, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Insuman Basal, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.