Do czego jest Jenetten? Inna nazwa leku: DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Jenetten

Nazwa międzynarodowa dla Jenetten to lek DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM.

Lek Jenetten informacje dla Pacjenta: Lek złożony o działaniu podobnym do naturalnych hormonów żeńskich -- estrogenów.
Lekarz Jenetten dawkowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony.
Jenetten metoda: Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zleceń. W zapobieganiu ciąży stosuj 1 tabletkę dziennie o stałej porze dnia przez 21 dni. (Pierwsza w pierwszym dniu cyklu -- jeżeli zaczniesz od piątego pierwszy miesiąc może być jeszcze płodny) Następnie 7 dni przerwy. Powtarzaj cykl 21 dniowy jak długo chcesz stosować antykoncepcję. Jeżeli zapomnisz przyjąć tabletkę któregoś dnia przyjmij ją jak najszybciej a następną wieczorem. 36-godzinna przerwa w przyjmowaniu tabletek uważana jest za przerwanie zapobieganiu owulacji. W leczeniu z innych wskazań szczegółowe dawkowanie zaleca lekarz.
Jenetten poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na porfirię. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył, inne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe. O tym, że przebyłaś żółtaczkę, zatrucie ciążowe, masz wrodzoną hiperbilirubinemię. O nie wyjaśnionych krwawieniach z dróg rodnych, o guzach narządów rodnych, gruczołu piersiowego i innych. O tym, że palisz papierosy. Pamiętaj! Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia działań ubocznych, a alkohol osłabia działanie leku.
Nie korzystaj z Jenetten w przypadku:
Jenetten skutki uboczne: Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych. Bóle głowy, migrena. Plamienia, krwawienia w środku cyklu. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe działania niepożądane ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby objawy te utrzymywały się i stawały dokuczliwe oraz przy występujących krwawieniach skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Jenetten: Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Uszkodzenie wątroby. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększenie występowania nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.
Wygląd Jenetten opakowanie: tabletki powlekane

Jeśli zamierzasz przyjmowanie jenetten to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Jenetten. Poznaj skutki uboczne Jenetten i odpowiednie przyjmowanie leku JENETTEN zamiennik.

Od lekarza: Jenetten, DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM

Dodaj opinię o Jenetten, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Jenetten, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje DESOGESTRELUM + ETHINYLESTRADIOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw J .