Do czego jest Klozapol? Inna nazwa leku: CLOZAPINUM wskazania i przeciwskazania klozapol. Definicja.

Czy pomocne?

Lek Klozapol

Nazwa międzynarodowa dla Klozapol to lek CLOZAPINUM.

Lek Klozapol informacje dla Pacjenta: Lek działa uspokajająco psychicznie, ułatwia zasypianie. Ma również działanie antypsychotyczne (znosi oderwanie się od rzeczywistości).
Lekarz Klozapol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu niektórych chorób psychicznych (np. schizofrenii).
Klozapol metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Klozapol poinformuj lekarza: O tym, że cierpisz na jaskrę. O tym, że chorujesz na padaczkę. O tym, że chorujesz na choroby nerek i wątroby. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Klozapol w przypadku: Soli litu. Napojów alkoholowych. Leków nasennych, należących do grupy barbituranów. Hydroxyzyny. Relanium.
Klozapol skutki uboczne: Uszkodzenie krwi (agranulocytoza). Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Uczucie zmęczenia. Uczucie senności. Wzmożone wydzielanie śliny. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Klozapol: Zaparcia. Nieostre widzenie. Obniżenie potencji. Napady drgawkowe.
Wygląd Klozapol opakowanie: tabletki

Jeśli zamierzasz przyjmowanie klozapol to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał CLOZAPINUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Klozapol. Poznaj skutki uboczne Klozapol i odpowiednie przyjmowanie leku KLOZAPOL zamiennik.

Od lekarza: Klozapol, CLOZAPINUM

Dodaj opinię o Klozapol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Klozapol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje CLOZAPINUM zastosowanie w Słownik lekarstw K .