Do czego jest Laticort 0,1%? Inna nazwa leku: HYDROCORTISONUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Laticort 0,1%

Nazwa międzynarodowa dla Laticort 0,1%: HYDROCORTISONUM

Lek Laticort 0,1% informacje: Lek należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest naturalnym hormonem ludzkim, wydzielanym przez korę nadnerczy. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry).
Laticort 0,1% dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych różnych narządów i tkanek oraz chorób o podłożu alergicznym, w tych postaciach - w leczeniu chorób skóry.
Laticort 0,1% metoda: Lek stosuje się ściśle według wskazówek lekarza. Zwykle nanosi się niewielką ilość preparatu na chorobowo zmienioną skórę, 2-3 razy dziennie. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeśli zapomnisz zażyć lek na czas!
Laticort 0,1% poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek. O tym, że chorujesz na jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, odbytu, oczu. O tym, że stwierdzono u Ciebie nużliwość mięśni, chorobę zwaną Miastenia gravis, którą charakteryzuje uogólniona męczliwość mięśni. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Laticort 0,1% w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy salicylanów, tzn. Aspiryny, Polopiryny itp.
Laticort 0,1% skutki uboczne: Obrzęki goleni, kostek, twarzy. Zaniki skórne - ścieńczenie skóry, teleangiektazje. Plamica, rozstępy skórne. Zmiany skórne przypominające trądzik różowaty. Opóźnienie procesów gojenia.
Inne skutki uboczne Laticort 0,1%: Lek stosowany na dużych powierzchniach i długotrwale - może wykazywać układowe, hormonalne działania niepożądane. Są one wynikiem zahamowania czynności kory nadnerczy (Obrzęki goleni, kostek, twarzy, owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, zwiększenie poziomu cukru we krwi). Zmniejszenie odporności organizmu.
Wygląd Laticort 0,1% opakowanie: maść, krem, płyn

Informacje HYDROCORTISONUM zastosowanie w Słownik lekarstw L .

Dodaj opinię o Laticort 0,1%, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Laticort 0,1%, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.