Do czego jest Metformin? Inna nazwa leku: METFORMINI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Metformin

Nazwa międzynarodowa dla Metformin: METFORMINI HYDROCHLORIDUM

Lek Metformin informacje: Pobudza pobieranie glukozy przez mięśnie i komórki tłuszczowe. Nasila działanie insuliny wydzielanej przez trzustkę. Zmniejsza stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Metformin dawkowanie: Lek stosowany jest u dorosłych w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny, często w połączeniu z innymi lekami, także z insuliną. Ma zastosowanie przede wszystkim u chorych otyłych i z zaburzeniami gospodarki lipidowej.
Metformin metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, na podstawie wyników badań stężenia glukozy we krwi i w moczu. Lek przyjmuje się w czasie posiłku lub po nim . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Metformin poinformuj lekarza: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek i wątroby. O zauważonych objawach ubocznych po zastosowaniu leku. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Metformin w przypadku: Alkoholu.
Metformin skutki uboczne: Nudności, wymioty, biegunka.
Inne skutki uboczne Metformin:
Wygląd Metformin opakowanie: tabletki

Informacje METFORMINI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw M .

Dodaj opinię o Metformin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Metformin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.