Do czego jest Metindol 50? Inna nazwa leku: INDOMETACINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Metindol 50

Nazwa międzynarodowa dla Metindol 50: INDOMETACINUM

Lek Metindol 50 informacje: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Metindol 50 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby reumatycznej, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, stanów zapalnych stawów, kości, kaletek maziowych i ścięgien. W leczeniu ataku dny moczanowej.
Metindol 50 metoda: Lek w postaci czopków doodbytniczych przyjmuje się zazwyczaj w dawce 50-200mg na dobę. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej! Gdy nie przyjmiesz którejś dawki, zażyj ją zaraz, gdy sobie o tym przypomnisz. Przestrzegaj dokładnie ustalonych zaleceń.
Metindol 50 poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Piroksikam, Ibuprofen, Naproksen, Fenylobutazon i inne). O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na padaczkę. O chorobie Parkinsona. O chorobie nerek lub wątroby. Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie. Poinformuj lekarza, że jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Metindol 50 w przypadku: Napojów alkoholowych.
Metindol 50 skutki uboczne: Nudności, wymioty, zgaga lub niestrawność. Bóle brzucha, biegunka. Zawroty głowy i bóle głowy. Zaparcie. Uczucie zmęczenia, osłabienie. Gdy powyższe dolegliwości są silne i nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Metindol 50: Pokrzywki, rumienia na skórze. Swędzenia skóry. Szumu, brzęczenia w uszach i osłabienia słuchu. Krwawienia z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi). Obrzęku stóp i kostek. Podwójnego widzenia. Trudności z oddychaniem. Gdy pojawią się powyższe niepożądane objawy, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Metindol 50 opakowanie: czopki doodbytnicze

Informacje INDOMETACINUM zastosowanie w Słownik lekarstw M .

Dodaj opinię o Metindol 50, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Metindol 50, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.