Do czego jest Metronidazol 0,5%? Inna nazwa leku: METRONIDAZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Metronidazol 0,5%

Nazwa międzynarodowa dla Metronidazol 0,5%: METRONIDAZOLUM

Lek Metronidazol 0,5% informacje: Lek działa niszcząco na bakterie beztlenowe i pierwotniaki, hamując syntezę białek tych pasożytów.
Metronidazol 0,5% dawkowanie: Lek w postaci iniekcji stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń pierwotniakami: pełzakiem czerwonki (ameboza), lamblią i rzęsistkiem pochwowym oraz w leczeniu zakażenia bakteriami beztlenowymi. Ponadto stosowany jest zapobiegawczo w okresie okołooperacyjnym podczas zabiegów chirurgicznych.
Metronidazol 0,5% metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Metronidazol 0,5% poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. O tym, że masz chorobę krwi. O chorobie układu nerwowego. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Metronidazol 0,5% w przypadku: Napojów alkoholowych.
Metronidazol 0,5% skutki uboczne: Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka lub zaparcia oraz utrata apetytu. Bóle i zawroty głowy. Suchość w jamie ustnej, zaparcie. Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Metronidazol 0,5%: Metaliczny smak w ustach. Ciemniejszą barwę moczu. Powyższe dolegliwości ustępują zwykle po odstawieniu leku.
Wygląd Metronidazol 0,5% opakowanie: roztwór do wstrzykiwań, roztwór

Informacje METRONIDAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw M .

Dodaj opinię o Metronidazol 0,5%, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Metronidazol 0,5%, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.