Do czego jest Minulet? Inna nazwa leku: ETHINYLESTRADIOLUM + GESTODENUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Minulet

Nazwa międzynarodowa dla Minulet: ETHINYLESTRADIOLUM + GESTODENUM

Lek Minulet informacje: Lek złożony o działaniu podobnym do naturalnych hormonów żeńskich -- estrogenów.
Minulet dawkowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz w niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony.
Minulet metoda: Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zleceń. W zapobieganiu ciąży stosuje sie 1 raz dziennie o stałej porze dnia przez 21 dni. (Pierwsza w pierwszym dniu cyklu - jeżeli zaczniesz od piątego pierwszy miesiąc może być jeszcze płodny) Następnie 7 dni przerwy. Powtarzaj cykl 21 dniowy jak długo chcesz stosować antykoncepcję. Jeżeli zapomnisz przyjąć lek, przyjmij go jak najszybciej a następną dawkę wieczorem. 36-godzinna przerwa w przyjmowaniu leku uważana jest za przerwanie zapobieganiu owulacji. W leczeniu z innych wskazań szczegółowe dawkowanie zaleca lekarz.
Minulet poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że chorujesz na wątrobę lub nerki. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na porfirię. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył, inne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe. O tym, że przebyłaś żółtaczke, zatrucie ciążowe, masz wrodzoną hiperbilirubinemię. O nie wyjaśnionych krwawieniach z dróg rodnych, o guzach narządów rodnych, gruczołu piersiowego i innych. O tym, że palisz papierosy. Pamiętaj! Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia działań ubocznych, a alkohol osłabia działanie leku.
Nie korzystaj z Minulet w przypadku:
Minulet skutki uboczne: Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych. Bóle głowy, migrena. Plamienia, krwawienia w środku cyklu. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe działania niepożądane ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby objawy te utrzymywały się i stawały dokuczliwe oraz przy występujących krwawieniach skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Minulet: Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Uszkodzenie wątroby. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększa występowanie nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.
Wygląd Minulet opakowanie: drażetki

Informacje ETHINYLESTRADIOLUM + GESTODENUM zastosowanie w Słownik lekarstw M .

Dodaj opinię o Minulet, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Minulet, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.