Do czego jest Nifehexal 10? Inna nazwa leku: NIFEDIPINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Nifehexal 10

Nazwa międzynarodowa dla Nifehexal 10: NIFEDIPINUM

Lek Nifehexal 10 informacje: Należy on do grupy leków zwanych "blokerami kanału wapniowego". Blokuje ona napływ jonu wapnia (Ca ++ ) do komórek mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych. Osłabia kurczliwość mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych. Zmniejsza w ten sposób zapotrzebowanie serca na tlen, a poprzez rozszerzenie naczyń zwiększa zaopatrzenie serca w tlen.
Nifehexal 10 dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego.
Nifehexal 10 metoda: Lek przyjmowany jest doustnie, zazwyczaj co 6 lub co 8 godzin. Kapsułki należy przyjmować po posiłkach , połykając w całości, popijając niewielką ilością wody. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Nifehexal 10 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki, wątrobę, przewlekłą niewydolność serca. O tym, że chorujesz na cukrzycę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach zażywanych aktualnie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Atenolol, Propranolol, Sectral, Metoprolol.
Nie korzystaj z Nifehexal 10 w przypadku: Alkoholu.
Nifehexal 10 skutki uboczne: Nadmierna nerwowość. Skurcze mięśni. Uczucie gorąca. Osłabienie i skłonność do szybkiego męczenia się. Bóle gardła. Obrzęk błony śluzowej nosa. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Nifehexal 10: Uczucie duszności. Obrzęki nóg. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty).
Wygląd Nifehexal 10 opakowanie: kapsułki

Informacje NIFEDIPINUM zastosowanie w Słownik lekarstw N .

Dodaj opinię o Nifehexal 10, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Nifehexal 10, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.