Do czego jest Oksazepam? Inna nazwa leku: OXAZEPAMUM wskazania i przeciwskazania oksazepam.

Czy pomocne?

Lek Oksazepam

Nazwa międzynarodowa dla Oksazepam to lek OXAZEPAMUM.

Lek Oksazepam informacje dla Pacjenta: Lek zmniejsza napięcie nerwowe, działa przeciwlękowo, łagodzi natręctwa myślowe, poprawia nastrój w stanach depresji.
Lekarz Oksazepam dawkowanie: Lek stosowany jest przy stanach lękowych na tle nerwicowym, przy bezsenności, napięciu przedmiesiączkowym.
Oksazepam metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej stosuje się go przed zaśnięciem. W ciężkich stanach dawki i częstotliwość odpowiednio są zwiększone. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Oksazepam poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na jaskrę. O tym, że stwierdza się u ciebie nadczynność tarczycy. O tym, że chorujesz na astmę (dychawicę oskrzelową). O tym, że chorujesz na chorobę zwaną Myasthenia gravis (nużliwość mięśni). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Oksazepam w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków należących do grupy inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).
Oksazepam skutki uboczne: Senność i zmęczenie w ciągu dnia. Rozszerzenie źrenic i zaburzenia widzenia. Oczopląs. Omdlenia. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Oksazepam: Uzależnienie lękowe. Bóle i zawroty głowy. Osłabienie popędu płciowego. Dreszcze. Trudności wymowy.
Wygląd Oksazepam opakowanie: tabletki powlekane

Jeśli zamierzasz przyjmowanie oksazepam to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał OXAZEPAMUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Oksazepam. Poznaj skutki uboczne Oksazepam i odpowiednie przyjmowanie leku OKSAZEPAM zamiennik.

Od lekarza: Oksazepam, OXAZEPAMUM

Dodaj opinię o Oksazepam, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Oksazepam, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje OXAZEPAMUM zastosowanie w Słownik lekarstw O .