Do czego jest Ophticor H? Inna nazwa leku: HYDROCORTISONUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Ophticor H

Nazwa międzynarodowa dla Ophticor H: HYDROCORTISONUM

Lek Ophticor H informacje: Lek należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest naturalnym hormonem ludzkim, wydzielanym przez korę nadnerczy. Działa przeciwzapalnie (zmniejsza zaczerwienienie i swędzenie skóry).
Ophticor H dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów zapalnych różnych narządów i tkanek oraz chorób o podłożu alergicznym, w tej postaci - w leczeniu przewlekłych chorób oczu (owrzodzenie spojówki, zapalenie naczyniówki, zapalenie miąższowe rogówki, zapalenie spojówki i brzegów powiek). Lek stosowany jest również w stanach pourazowych gałki ocznej.
Ophticor H metoda: Lek stosuje się ściśle według wskazówek lekarza. Zwykle stosuje się 1-2 krople 3-4 razy dziennie. Leku nie należy stosować dłużej niż 2 tygodnie. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeśli zapomnisz zażyć lek na czas!
Ophticor H poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek. O tym, że chorujesz na jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, odbytu, oczu. O tym, że stwierdzono u Ciebie nużliwość mięśni, chorobę zwaną Miastenia gravis, którą charakteryzuje uogólniona męczliwość mięśni. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Ophticor H w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy salicylanów, tzn. Aspiryny, Polopiryny itp.
Ophticor H skutki uboczne: Lek może powodować opóźnienie gojenia tkanek gałki ocznej, co może sprzyjać zakażeniu głębszych części oka. Jaskrę i zaćmę - w szczególności przy długotrwałym stosowaniu preparatu.
Inne skutki uboczne Ophticor H: Nadużywanie preparatu może powodować wchłanianie leku do organizmu i powodować wystąpienie układowych działań niepożądanych (zaburzenia stężenia glukozy we krwi, obniżenie odporności, zaostrzenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy)
Wygląd Ophticor H opakowanie: krople do oczu

Informacje HYDROCORTISONUM zastosowanie w Słownik lekarstw O .

Dodaj opinię o Ophticor H, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ophticor H, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.