Do czego jest Oxycardil 60? Inna nazwa leku: DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Oxycardil 60

Nazwa międzynarodowa dla Oxycardil 60 to lek DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM.

Lek Oxycardil 60 informacje dla Pacjenta: Należy do klasy leków zwanych "blokerami kanału wapniowego". Blokuje on napływ jonu wapnia (Ca ++ ) do wnętrza komórki sercowej oraz komórki w ścianie naczyń krwionośnych. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi, a serce otrzymuje więcej tlenu. Diltiazem obniża także ciśnienie krwi, oszczędza w ten sposób serce i zmniejsza jego zapotrzebowanie na tlen.
Lekarz Oxycardil 60 dawkowanie: Stosowany w nadciśnieniu tętniczym oraz w leczeniu i zapobieganiu dusznicy bolesnej (zamostkowe bóle serca).
Oxycardil 60 metoda: Lek przyjmuje się doustnie przed posiłkami , w dawkach i z częstotliwością zleconą przez lekarza, zwykle 1 tabl. 3-4 razy na dobę. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.
Oxycardil 60 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na wątrobę, nerki, przewlekłą niewydolność serca. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie a zwłaszcza o stosowaniu: Atenololu, Nadololu, Propranololu, Digoksyny.
Nie korzystaj z Oxycardil 60 w przypadku: Alkoholu.
Oxycardil 60 skutki uboczne: Uczucie zmęczenia. Nudności. Utrata apetytu. Bóle głowy. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Oxycardil 60: Obrzęki kostek i stóp. Wysypkę skórną. Nieregularną akcję serca. Zaparcia. Kłopoty z oddychaniem. Gdyby pojawiły się powyższe dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Oxycardil 60 opakowanie: tabletki powlekane

Jeśli zamierzasz przyjmowanie oxycardil 60 to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Oxycardil 60. Poznaj skutki uboczne Oxycardil 60 i odpowiednie przyjmowanie leku OXYCARDIL 60 zamiennik.

Od lekarza: Oxycardil 60, DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM

Dodaj opinię o Oxycardil 60, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Oxycardil 60, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw O .