Do czego jest Plixym? Inna nazwa leku: CEFUROXIMI AXETILUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Plixym

Nazwa międzynarodowa dla Plixym: CEFUROXIMI AXETILUM

Lek Plixym informacje: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn i wykazuje działanie bakteriobójcze, podobne do działania Penicylin.
Plixym dawkowanie: Używany jest do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, tzn zakażeń układu oddechowego, moczowego (zapalenia nerek), w zakażeniach ginekologicznych, w zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, kości, stawów.
Plixym metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Plixym poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin. O tym, że chorujesz na choroby nerek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie (zwłaszcza stosowanych w leczeniu dny moczanowej i Aminoglikozydów).
Nie korzystaj z Plixym w przypadku: Antybiotyków z grupy aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny. Silnych leków moczopędnych, np. Furosemidu.
Plixym skutki uboczne: Objawy uboczne występują rzadziej i są łagodniejsze niż po stosowaniu innych Cefalosporyn. Mogą wystąpić nieraz groźne dla życia reakcje alergiczne w postaci wstrząsu anafilaktycznego. Biegunki (niekiedy groźne dla życia). Nudności i wymioty. Uszkodzenie krwi. Zaburzenia czynności nerek i wątroby.
Inne skutki uboczne Plixym: Grzybicę układu pokarmowego, moczowo-płciowego, skóry (przy długotrwałym stosowaniu).
Wygląd Plixym opakowanie: proszek do przygotowania roztworu, proszek do przygotowania zawiesiny

Informacje CEFUROXIMI AXETILUM zastosowanie w Słownik lekarstw P .

Dodaj opinię o Plixym, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Plixym, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.