Do czego jest Polcrom? Inna nazwa leku: NATRII CROMOGLICAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Polcrom

Nazwa międzynarodowa dla Polcrom: NATRII CROMOGLICAS

Lek Polcrom informacje: Lek działa przeciwalergicznie poprzez hamowanie uwalniania z komórek substancji głównie odpowiedzialnej za reakcje alergiczne.
Polcrom dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej i zaburzeń przewodu pokarmowego na tle alergicznym. Przy stanach zapalnych błony śluzowej i spojówek oraz przy nieżycie nosa.
Polcrom metoda: Dawkę i częstotliwość leku ustala lekarz, najczęściej stosujemy lek co 6 godzin, za pomocą specjalnego inhalatora. Nie wolno połykać kapsułek przeznaczonych do inhalatora. Bardzo istotne jest dokładne przyjmowanie ustalonej dawki w regularnych odstępach. DZIECI Lek stosowany jest u dzieci od 2 roku życia. Dawki stosowane u dzieci są inne niż u dorosłych. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Polcrom poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub na mleko. O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. Powiadom lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Polcrom w przypadku:
Polcrom skutki uboczne: Kaszel, chrypka, podrażnienie gardła i uczucie suchości w ustach. Bóle głowy. Uczucie duszności, sapanie. Trudności w połykaniu lub oddychaniu. Nudności, wymioty. Wysypka skórna, pokrzywka, łzawienie i swędzenie oczu. Gdy działania niepożądane nie ustępują, nasilają się i stają dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Polcrom: Trudności lub bólu w czasie oddawania moczu. Słabości i bólu mięśni. Działania te powinny ustępować w miarę przystosowywania się organizmu do obecności w nim leku. Jeżeli jednak nasilają się i nie ustępują, skontaktuj się z lekarzem.
Wygląd Polcrom opakowanie: krople do oczu

Informacje NATRII CROMOGLICAS zastosowanie w Słownik lekarstw P .

Dodaj opinię o Polcrom, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Polcrom, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.