Do czego jest Pulmicort? Inna nazwa leku: BUDESONIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Pulmicort

Nazwa międzynarodowa dla Pulmicort: BUDESONIDUM

Lek Pulmicort informacje: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.
Pulmicort dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej, oraz przewlekłych nieżytów oskrzeli przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych.
Pulmicort metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle preparat stosuje się dwa razy dziennie. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Pulmicort poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła. O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Pulmicort w przypadku:
Pulmicort skutki uboczne: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle. Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy) Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Pulmicort: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.
Wygląd Pulmicort opakowanie: zawiesina do inhalacji

Informacje BUDESONIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw P .

Dodaj opinię o Pulmicort, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Pulmicort, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.