Do czego jest Ramoclav? Inna nazwa leku: ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Ramoclav

Nazwa międzynarodowa dla Ramoclav: ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM

Lek Ramoclav informacje: Jest to złożony antybiotyk zawierający amoksycylinę (antybiotyk z grupy penicylin) i substancję hamującą wytwarzany przez bakterie enzym, który niszczy penicyliny, czyniąc je nieskutecznymi.
Ramoclav dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń dróg oddechowych (angina, zapalenie gardła, oskrzeli i płuc), zakażeń ucha środkowego, zakażeń zatok przynosowych, dróg moczowych, skóry i tkanek miękkich oraz układu pokarmowego, jeżeli te zakażenia wywołały bakterie wrażliwe na ten lek.
Ramoclav metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosuje się co 8 godzin, w czasie spożywania posiłku . Jeżeli lekarz ustali, że masz stosować lek na przykład co 8 godzin, stosuj się skrupulatnie do tych wskazań. Najczęściej leczenie trwa 7-10 dni. Dawki leku zmieniają się u dzieci w zależności od wieku i związanej z tym wagi ciała. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę leku ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Ramoclav poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin bądź Cefalosporyn oraz że cierpisz na inne choroby alergiczne. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. O tym, że chorujesz na mononukleozę zakaźną lub białaczkę limfatyczną. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Ramoclav w przypadku:
Ramoclav skutki uboczne: Odczyny uczuleniowe, np. wysypka skórna, swędzenie, gorączka, a nawet mogą wystąpić objawy niebezpieczne dla życia w postaci wstrząsu uczuleniowego. Nudności, wymioty, biegunka. Niedokrwistość. Objawy te są zwykle łagodne i przemijające. Jeżeli nie przemijają, a wręcz nasilają się, zgłoś to lekarzowi.
Inne skutki uboczne Ramoclav: Zaburzenia w czynności wątroby (rzadko).
Wygląd Ramoclav opakowanie: tabletki powlekane

Informacje ACIDUM CLAVULANICUM + AMOXICILLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Ramoclav, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ramoclav, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.