Do czego jest Rantaksym? Inna nazwa leku: CEFOTAXIMUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Rantaksym

Nazwa międzynarodowa dla Rantaksym: CEFOTAXIMUM

Lek Rantaksym informacje: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn i wykazuje działanie bakteriobójcze, podobne do działania antybiotyków z grupy Penicylin.
Rantaksym dawkowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń układu moczowego, oddechowego oraz przy zakażeniach ginekologicznych. Jest mało toksyczny, dlatego też często jest stosowany u dzieci, noworodków, wcześniaków oraz przy leczeniu zakażeń opon mózgowo-rdzeniowych.
Rantaksym metoda: Lek przyjmuje się w postaci zastrzyku domięśniowego lub dożylnego albo w postaci obydwu tych zastrzyków naraz, po uprzednim rozpuszczeniu suchej substancji leku w wodzie destylowanej. Lek można podawać również w kroplówce dożylnej. Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Rantaksym poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin. O tym, że chorujesz na choroby nerek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Rantaksym w przypadku: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny. Silnych leków moczopędnych, np. Furosemidu.
Rantaksym skutki uboczne: Występują rzadko i są łagodniejsze niż w przypadku stosowania innych Cefalosporyn. Mogą wystąpić m.in. reakcje uczuleniowe w postaci pokrzywki, gorączki, świądu. Nudności i wymioty. Biegunki (nieraz groźne dla życia). Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka, uczucie zmęczenia i znużenia oraz trudności w oddychaniu, skontaktuj sie z lekarzem.
Inne skutki uboczne Rantaksym: Grzybicę (po dłuższym stosowaniu leku).
Wygląd Rantaksym opakowanie: proszek do przygotowania roztworu

Informacje CEFOTAXIMUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Rantaksym, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rantaksym, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.