Do czego jest Retin A? Inna nazwa leku: TRETINOINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest i.

Czy pomocne?

Lek Retin A

Nazwa międzynarodowa dla Retin A: TRETINOINUM

Lek Retin A informacje: Jest to lek składający się z witaminy A i substancji powodującej złuszczanie naskórka. Poprawia również aktywność powstawania naskórka pokrywającego blizny.
Retin A dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu trądziku, zwłaszcza zaskórnikowego i pospolitego, oraz w stanach nadmiernego rogowacenia naskórka.
Retin A metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz, najczęściej lek stosowany jest 1 raz dziennie. Przed posmarowaniem skóry lekiem należy ją dokładnie umyć i wysuszyć. Najlepiej jest stosować lek na noc. Zwykle poprawa następuje po 4-6 tygodniach stosowania leku, a wyleczenie po około 12 tygodniach.
Retin A poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią.
Nie korzystaj z Retin A w przypadku:
Retin A skutki uboczne: Przejściowe podrażnienie skóry w postaci zaczerwienienia i pieczenia. Działania te nie są powodem zaprzestania kuracji. Najczęściej ustępują one po kilku dniach stosowania leku.
Inne skutki uboczne Retin A:
Wygląd Retin A opakowanie: krem

Informacje TRETINOINUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Retin A, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Retin A, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.