Do czego jest Rhinocort? Inna nazwa leku: BUDESONIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Rhinocort

Nazwa międzynarodowa dla Rhinocort: BUDESONIDUM

Lek Rhinocort informacje: Lek jest syntetycznie otrzymaną substancją podobną do kortyzolu -- hormonu produkowanego w organizmie człowieka przez korę nadnerczy. Wykazuje miejscowe (w drogach oddechowych) działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.
Rhinocort dawkowanie: W postaci aerozolu donosowego stosowany jest w leczeniu sezonowego i przewlekłego nieżytu nosa na tle uczuleniowym, nieżytu nosa na tle naczyniowym oraz polipów nosa.
Rhinocort metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle aerozol stosuje się 1-2 razy dziennie. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Rhinocort poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na gruźlicę lub że stwierdzono u Ciebie zakażenie grzybicze jamy ustnej lub gardła. O tym, że stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Rhinocort w przypadku:
Rhinocort skutki uboczne: Rzadko może wystąpić kichanie, chrypka lub uczucie drażnienia w gardle. Krwawienia z nosa. Zmiany skórne (pokrzywka, wysypka, zapalenie, obrzęk naczynioruchowy) Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Rhinocort: Zakażenie grzybicze w jamie ustnej i gardle w przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek.
Wygląd Rhinocort opakowanie: aerozol do nosa

Informacje BUDESONIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Rhinocort, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rhinocort, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.