Do czego jest Rhinophenazol? Inna nazwa leku: ANTAZOLINUM + NAPHAZOLINUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Rhinophenazol

Nazwa międzynarodowa dla Rhinophenazol: ANTAZOLINUM + NAPHAZOLINUM

Lek Rhinophenazol informacje: Zawarta w preparacie antazolina wykazuje działanie antyhistaminowe; natomiast nafazolina obkurcza naczynia krwionośne. Połączenie tych związków daje szybki efekt w postaci zmniejszenia stanu zapalnego, zniesienia obrzęku błon śluzowych i przekwienia gałki ocznej; znosi obrzęk błon śluzowyh nosa, zmniejsza ich stan zapalny i przywraca drożność przewodów nosowych.
Rhinophenazol dawkowanie: Lek w postaci kropli do oczu stosuje się w alergicznych i zapalnych stanach oczu, podrażnieniu i przekrwieniu gałki ocznej. Lek w postaci kropli do nosa stosuje się w przypadku alergicznego nieżytu nosa.
Rhinophenazol metoda: Lek stosuje się miejscowo, zwykle 1-2 krople do każdego otworu nosowego lub do każdego worka spojówkowego, co 4-6 godzin. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas! Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Leku nie należy stosować długotrwale (może powodować wysuszenie i zmiany zanikowe błony śluzowej nosa). Zwykle lek stosuje się 3-5 dni
Rhinophenazol poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na serce lub nadcisnienie. O tym, że chorujesz na jaskrę,
Nie korzystaj z Rhinophenazol w przypadku:
Rhinophenazol skutki uboczne: Rozszerzenie źrenic Przejściowe pieczenie błony śluzowej nosa
Inne skutki uboczne Rhinophenazol: Przy przedawkowaniu może dojść do działania układowego nafazoliny - depresja, bladość, trudności w oddychaniu i zaburzenia pracy serca, zawroty głowy, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego.
Wygląd Rhinophenazol opakowanie: krople do nosa, krople do oczu

Informacje ANTAZOLINUM + NAPHAZOLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Rhinophenazol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rhinophenazol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.