Do czego jest Rolicyn? Inna nazwa leku: ROXITHROMYCINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Rolicyn

Nazwa międzynarodowa dla Rolicyn: ROXITHROMYCINUM

Lek Rolicyn informacje: Lek należy do antybiotyków z grupy Makrolidów. Hamuje rozwój bakterii w organizmie.
Rolicyn dawkowanie: W zakażeniach układu moczowo-płciowego, uszu, gardła, krtani, skóry i cewki moczowej, wywołanych przez bakterie wrażliwe na ten lek.
Rolicyn metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący, najczęściej co 12 godzin (rano i wieczorem), przed posiłkami . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Rolicyn poinformuj lekarza: Że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Makrolidów. Że chorowałeś lub chorujesz na choroby wątroby. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Rolicyn w przypadku: Penicyliny. Linkomycyny. Antybiotyków z grupy Sulfonamidów. Pochodnych sporyszu (Dihydroergotaminy).
Rolicyn skutki uboczne: Nudności i wymioty. Bóle brzucha. Biegunka. Skórne odczyny uczuleniowe (świąd, pokrzywka, wysypka). Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Rolicyn: Żółtaczkę. Dłuższe stosowanie może doprowadzić do rozwoju grzybicy.
Wygląd Rolicyn opakowanie: tabletki powlekane

Informacje ROXITHROMYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Rolicyn, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rolicyn, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.