Do czego jest Rudivax? Inna nazwa leku: RUBELLA, LIVE ATTENUATED. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Rudivax

Nazwa międzynarodowa dla Rudivax: RUBELLA, LIVE ATTENUATED

Lek Rudivax informacje: Jest to szczepionka przeciwko różyczce. Ochrona przed tą chorobą ma duże znaczenie dla kobiet ciężarnych, ponieważ wirus różyczki może spowodować poważne uszkodzenia płodu.
Rudivax dawkowanie: Kalendarz szczepień przewiduje obowiązkowe szczepienie dziewczynek w wieku 13 lat, jednak zaleca się aby szczepieniu poddane zostały wszystkie dzieci, zarówno dziewczynki jak i chłopcy w 12 miesiącu życia.Ponadto kobiety w wieku rozrodczym, które nie były szczepione w wieku szkolnym i nie chorowały na różyczkę (przebycie choroby musi być potwierdzone badaniami krwi) również powinny poddać się szczepieniu.Jeśli miałaś kontakt z chorym na różyczkę to szczepienie ochroni Cię przed zachorowaniem pod warunkiem, że zostanie ono przeprowadzone przed upływem 24 godzin od kontaktu z chorym. Szczepionka nie powinna być podawana osobom z ciężkimi, ostrymi zakażeniami układu oddechowego lub zakażeniami objawiającymi się gorączką.
Rudivax metoda: Dawkę i termin podania szczepionki ustala lekarz. Szczepionka może być podawana jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.
Rudivax poinformuj lekarza: Poinformuj lekarza o tym, że przypuszczasz bądź jesteś w ciąży! Poinformuj lekarza o chorobach jakie przebyłaś w ostatnim czasie. O tym, że jesteś uczulona na neomycynę. O tym, że cierpisz na jakąkolwiek chorobę alergiczną. O tym, że masz zaburzenia odporności immunologicznej, przyjmowałaś preparaty krwi lub gammaglobulin.
Nie korzystaj z Rudivax w przypadku:
Rudivax skutki uboczne: W niewielu przypadkach może wystąpić objawy przypominające naturalną różyczkę: Powiększenie węzłów chłonnych, wysypka, gorączka, bóle stawowe.
Inne skutki uboczne Rudivax:
Wygląd Rudivax opakowanie: liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji

Informacje RUBELLA, LIVE ATTENUATED zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Rudivax, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rudivax, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.