Do czego jest Simgal? Inna nazwa leku: SIMVASTATINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Simgal

Nazwa międzynarodowa dla Simgal: SIMVASTATINUM

Lek Simgal informacje: Obniża stężenie cholesterolu całkowitego w surowicy krwi, zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy.
Simgal dawkowanie: W leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej, gdy leczenie dietetyczne okazało się niewystarczające. W chorobie wieńcowej z zaburzeniami lipidowymi.
Simgal metoda: Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę, wieczorem. Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia powinno się stosować standardową dietę obniżającą poziom cholesterolu. W trakcie leczenia należy wykonywać okresowe oznaczenia poziomu lipidów w surowicy i modyfikować dawkę.
Simgal poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O nadwrażliwości na ten lek. O tym, że chorujesz na rodzinną hiperholesterolemię. O tym, że spożywasz znaczne ilości alkoholu. O tym, że chorujesz na miopatię. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Simgal w przypadku:
Simgal skutki uboczne: Niestrawność i nudności. Bezsenność. Zaburzenia czucia. Biegunki lub zaparcia. Świąd i wysypki skórne. Niedokrwistość.
Inne skutki uboczne Simgal: Wzdęcia i bóle brzucha. Podwyższenie poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferaz) w surowicy, które jest zwykle łagodne i przemijające. Gorączkę. Bóle mięśniowe. Łysienie.
Wygląd Simgal opakowanie: tabletki powlekane

Informacje SIMVASTATINUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Simgal, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Simgal, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.