Do czego jest Sorbonit? Inna nazwa leku: ISOSORBIDI DINITRAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Sorbonit

Nazwa międzynarodowa dla Sorbonit: ISOSORBIDI DINITRAS

Lek Sorbonit informacje: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.
Sorbonit dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej, niewydolności układu krążenia oraz nadciśnienia płucnego.
Sorbonit metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zależnie od postaci lek stosowany jest doraźnie w napadzie bólu zamostkowego -zwykle w dawce 5-10mg pod język; lub w leczeniu przewlekłym - w dawce dobowej nie przekraczającej 120 mg. W razie ataku bólowego za mostkiem zażyj tabletkę pod język. W leczeniu przewlekłym lek przyjmuje się zwykle podczas posiłku. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Sorbonit poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na jaskrę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Sorbonit w przypadku: Alkoholu.
Sorbonit skutki uboczne: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia). Nudności, wymioty. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co może wyrazić się osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem. Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze. Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Sorbonit: Uczucie szybkiego bicia serca. Zwolnienie czynności serca. Osłabienie i niepokój.
Wygląd Sorbonit opakowanie: tabletki

Informacje ISOSORBIDI DINITRAS zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Sorbonit, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sorbonit, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.