Do czego jest Spironolacton 25? Inna nazwa leku: SPIRONOLACTONUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Spironolacton 25

Nazwa międzynarodowa dla Spironolacton 25: SPIRONOLACTONUM

Lek Spironolacton 25 informacje: Lek wywołuje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymanie potasu w organizmie. Powoduje to większe wydalanie moczu i zmniejszenie ilości płynu zatrzymanego w organizmie człowieka, w konsekwencji może obniżać tętno i ciśnienie tętnicze krwi.
Spironolacton 25 dawkowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby. Przy leczeniu nadciśnienia tętniczego
Spironolacton 25 metoda: Lek przyjmuje się doustnie. Lek przyjmujemy w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej raz dziennie. Ściśle przestrzegaj dawki zaleconej przez lekarza. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Spironolacton 25 poinformuj lekarza: O chorobie nerek. O tym, że chorujesz na cukrzycę i na dnę moczanową (podagrę). Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Spironolacton 25 w przypadku: Preparatów zawierających potas. Aspiryny (Polopiryny). Napojów alkoholowych.
Spironolacton 25 skutki uboczne: Bolesność piersi u kobiet lub powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn (ginekomastia). Częste oddawanie moczu, które ustępuje po kilku tygodniach używania leku. Osłabienie mięśni, nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia. Zaburzenia miesiączkowania. Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Spironolacton 25: Senność. Nudności, wymioty, utratę apetytu. Uczucie suchości w jamie ustnej. Bóle głowy. Wysypkę na skórze.
Wygląd Spironolacton 25 opakowanie: tabletki

Informacje SPIRONOLACTONUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Spironolacton 25, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Spironolacton 25, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.