Do czego jest Talvosilen? Inna nazwa leku: PARACETAMOLUM + CODEINI PHOSPHAS. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Talvosilen

Nazwa międzynarodowa dla Talvosilen: PARACETAMOLUM + CODEINI PHOSPHAS

Lek Talvosilen informacje: Zawarty w preparacie paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dodatek kodeiny nasila działanie przeciwbólowe, oraz działa przeciwkaszlowo.
Talvosilen dawkowanie: W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, szczególnie wtedy gdy towarzyszy im suchy kaszel. W zwalczaniu bólów różnego pochodzenia (głowy, stawów, zębów, miesiączkowych, korzonkowych, po urazach i zabiegach operacyjnych, w chorobach nowotworowych). Lek o takim składzie jest zalecany w walce z bólami w chorobie nowotworowej.
Talvosilen metoda: Doraźnie 1-2 tabletki. Przy dłuższym stosowaniu 1-2 tabletki, do 4 razy dziennie. Zachowaj odstęp co najmniej 4 godzin pomiędzy kolejnymi dawkami! Nie należy stosować w ciaży (szczególnie w I trymestrze), w okresie karmienia oraz u dzieci . Nie stosuj w stanach gdy hamowanie kaszlu nie jest wskazane.
Talvosilen poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. O chorobie nerek lub wątroby. O chorobie krwi. O tym, że chorujesz na astmę lub chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).
Nie korzystaj z Talvosilen w przypadku:
Talvosilen skutki uboczne: Reakcja alergiczna w postaci: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plamicy barwnikowej. Zmiany w obrazie morfologicznym krwi.
Inne skutki uboczne Talvosilen: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu). Dodatek kodeiny może powodować zaparcia, zawroty głowy, senność lub stany pobudzenia. Lek może nasilać ojawy astmy oskrzelowej.
Wygląd Talvosilen opakowanie: tabletki

Informacje PARACETAMOLUM + CODEINI PHOSPHAS zastosowanie w Słownik lekarstw T .

Dodaj opinię o Talvosilen, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Talvosilen, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.