Do czego jest Togal Ass 400? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Togal Ass 400

Nazwa międzynarodowa dla Togal Ass 400: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM

Lek Togal Ass 400 informacje: Zawarty w preparacie kwas acetylosalicylowy, w większych dawkach działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Togal Ass 400 dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu choroby przeziębieniowej, bólów, obrzęków, zaczerwienienia stawów w przebiegu chorób reumatycznych, bólów głowy i nerwów, w bolesnym mięsiączkowaniu, w leczeniu bólów związanych z chorobą nowotworową.
Togal Ass 400 metoda: Przed zastosowaniem leku skontaktuj się z lekarzem. Przyjmuj lek w czasie lub po posiłku, doustnie, nie rozgryzając tabletek, dzielić można jedyne tabletki podzielne z rowkiem poprzecznym. Dorośli: w stanach gorączkowych 1-2 (500-1000 mg) tabletki 2-3 razy dziennie, w chorobie reumatycznej i gośćcu przewlekłym, zgodnie z zaleceniami lekarza najczęściej 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie, łącznie z witaminą C i K. U dzieci poniżej 12-ego roku życia i niemowląt jedynie po konsultacji z lekarzem: 30-60 mg/kg masy ciała na dobę, co 4-6 godzin jako lek przeciwreumatyczny 65-130 mg/kg masy ciała na dobę, co 4-6 godzin. Podczas leczenia infekcji bakteryjnych i choroby przeziębieniowej nie zażywaj leku dłużej niż 10 dni. Gdy chorujesz na cukrzycę, przyjmowanie większych dawek leku może wpłynąć na wyniki glukozy we krwi. Poradź się wtedy lekarza. Przyjęcie zbyt dużej dawki (dawek) może spowodować zatrucie, które objawia się: szybkim oddychaniem, silnym, ciągłym bólem głowy, szumem i brzęczeniem w uszach, stanem podniecenia i zamroczenia. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas gdy, przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej! Dokładne dawkowanie znajduje się na ulotce producenta. CZĘSTE I DŁUGIE PRZYJMOWANIE LEKÓW PRZECIWBÓLOWYCH PROWADZI DO ROZWOJU CIĘżKICH SCHORZEŃ WĄTROBY I NEREK
Togal Ass 400 poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Ibuprofen, Piroksikam, Indometacynę, Naproksen, Fenylobutazon). O chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz o stanach zapalnych przewodu pokarmowego. O chorobach krwi - hemofilii, skazie krwotocznej. O chorobie nerek lub wątroby. O atakach dny moczanowej. Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie. Poinformuj lekarza, że jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Togal Ass 400 w przypadku: Napojów alkoholowych.
Togal Ass 400 skutki uboczne: Nudności, wymioty i bóle brzucha, Owrzodzenie przewodu pokarmowego. Krwawienia z dziąseł, krwiomocz, łatwe "siniaczenie" po niewielkich urazach. Gdy dolegliwości te nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Togal Ass 400: Może również wywołać reakcję uczuleniową (alergiczną), objawiającą się obrzękiem, zaczerwienieniem skóry, pokrzywką, swędzeniem skóry, katarem z nosa, obrzmieniem gardła, bólem w klatce piersiowej i trudnościami w oddychaniu. U dzieci może wywołać groźny zespół chorobowy, polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu (zespół Rey'a). Mogą wystąpić wówczas: bóle głowy, nudności, zmiany w zachowaniu. Gdy zauważysz chociaż jeden z powyższych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Szum w uszach i osłabienie słuchu. Krwawienie z przewodu pokarmowego (stolce koloru smoły lub z domieszką krwi).
Wygląd Togal Ass 400 opakowanie: tabletki

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM zastosowanie w Słownik lekarstw T .

Dodaj opinię o Togal Ass 400, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Togal Ass 400, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.