Do czego jest Triamteren? Inna nazwa leku: TRIAMTERENUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest i.

Czy pomocne?

Lek Triamteren

Nazwa międzynarodowa dla Triamteren: TRIAMTERENUM

Lek Triamteren informacje: Lek powoduje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymuje potas w organizmie. Poprzez zwiększone wydalanie moczu zmniejsza się ilość płynu w organizmie człowieka, znikają obrzęki. Ułatwia to pracę serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek należy do słabo działających leków moczopędnych, oszczędzających wydalanie jonów potasu z organizmu. Zaczyna działać po dwóch godzinach i utrzymuje swe działanie przez 24 godziny.
Triamteren dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby. W leczeniu nadciśnienia tętniczego.
Triamteren metoda: Lek stosowany jest doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Najczęściej lek przyjmujemy co 8 godzin, w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu . Ściśle przestrzegaj wielkości zaleconej dawki. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie, że nie zażyłeś poprzedniej dawki!
Triamteren poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę nerek. O tym, że chorujesz na cukrzycę i na dnę moczanową (podagrę). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie jeżeli są to leki zwiększające wydalanie moczu lub leki przeciwreumatyczne.
Nie korzystaj z Triamteren w przypadku: Napojów alkoholowych.
Triamteren skutki uboczne: Częste oddawanie moczu, które po kilku tygodniach stopniowo ustępuje. Osłabienie mięśni, nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia i mrowienia w rękach i stopach (przerwij przyjmowanie leku i skontaktuj się z lekarzem).
Inne skutki uboczne Triamteren: Nudności, wymioty, utratę apetytu. Uczucie suchości w jamie ustnej. Ból głowy. Wysypkę na skórze.
Wygląd Triamteren opakowanie: tabletki

Informacje TRIAMTERENUM zastosowanie w Słownik lekarstw T .

Dodaj opinię o Triamteren, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Triamteren, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.