Do czego jest Tussicom 100? Inna nazwa leku: ACETYLCYSTEINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Tussicom 100

Nazwa międzynarodowa dla Tussicom 100: ACETYLCYSTEINUM

Lek Tussicom 100 informacje: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.
Tussicom 100 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.
Tussicom 100 metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance przegotowanej letniej wody. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas! Nie należy również dzielić zawartości saszetek.
Tussicom 100 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Tussicom 100 w przypadku:
Tussicom 100 skutki uboczne: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową). Nudności, wymioty. Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa. Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!
Inne skutki uboczne Tussicom 100:
Wygląd Tussicom 100 opakowanie: granulat

Informacje ACETYLCYSTEINUM zastosowanie w Słownik lekarstw T .

Dodaj opinię o Tussicom 100, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Tussicom 100, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.