Do czego jest Unasyn? Inna nazwa leku: AMPICILLINUM + SULBACTAMUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Unasyn

Nazwa międzynarodowa dla Unasyn: AMPICILLINUM + SULBACTAMUM

Lek Unasyn informacje: Jest to lek złożony, zawierający: Ampicylinę (z grupy Penicylin) i substancję hamującą wytwarzany przez bakterie enzym, który unieczynnia antybiotyki z grupy Penicylin.
Unasyn dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu zakażeń dróg oddechowych (anginy, zapalenia gardła, oskrzeli i płuc), zakażeń ucha środkowego, zatok przynosowych, dróg moczowych, zakażeń skóry i tkanek miękkich oraz układu pokarmowego, jeżeli te zakażenia wywołały bakterie wrażliwe na ten lek.
Unasyn metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosuje się w czasie spożywania posiłku . Lek stosuje się zwykle 8-10 dni. U dzieci stosujemy lek od 5 miesiąca życia. Dawki leku zmieniają się u dzieci w zależności od wieku i związanego z tym ciężaru ciała. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustali, lekarz dla Twojego dziecka. Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!
Unasyn poinformuj lekarza: O tym, że byłeś lub jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin bądź Cefalosporyn oraz na różne pokarmy. O tym, że chorujesz na mononukleazę zakaźną lub białaczkę limfatyczną, czy też choroby alergiczne. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Unasyn w przypadku:
Unasyn skutki uboczne: Wysypka skórna. Nudności, wymioty, biegunka. Niedokrwistość i inne zmiany we krwi. Objawy te są zwykle łagodne i przemijające. Jeżeli nie przemijają, a wręcz nasilają się, zgłoś to lekarzowi.
Inne skutki uboczne Unasyn:
Wygląd Unasyn opakowanie: proszek do przygotowania roztworu, proszek do przygotowania zawiesiny, tabletki powlekane

Informacje AMPICILLINUM + SULBACTAMUM zastosowanie w Słownik lekarstw U .

Dodaj opinię o Unasyn, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Unasyn, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.