Do czego jest Uni-dur? Inna nazwa leku: THEOPHYLLINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Uni-dur

Nazwa międzynarodowa dla Uni-dur: THEOPHYLLINUM

Lek Uni-dur informacje: Lek rozluźnia mięśnie oskrzeli, rozszerzając w ten sposób drogi oddechowe i ułatwiając oddychanie.
Uni-dur dawkowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej i innych dróg oddechowych, przebiegających ze zwężeniem ich światła.
Uni-dur metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Tabletki o przedłużonym działaniu (retard) stosuje się zwykle raz na dobę (nie stosuj u dzieci do 12 roku życia). Tabletki połykaj w całości. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Uni-dur poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z tej grupy. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na nadczynność tarczycy. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze. O tym, że chorujesz na padaczkę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Uni-dur w przypadku:
Uni-dur skutki uboczne: Nudności, wymioty, bóle brzucha. Utrata apetytu i biegunka (rzadziej). Powyższe działania nie występują lub mają znacznie mniejsze nasilenie, gdy zażywasz lek w trakcie posiłku. Bóle głowy, wzmożona pobudliwość, bezsenność, drażliwość. Jeżeli powyższe dolegliwości nie słabną, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Uni-dur: Spadek ciśnienia krwi, niemiarowe bicie serca. Zaczerwienienie twarzy, szybki oddech. Jeżeli pojawi się wysypka skórna, to znaczy że masz uczulenie na ten lek. Skontaktuj się wówczas z lekarzem.
Wygląd Uni-dur opakowanie: tabletki o przedłużonym działaniu

Informacje THEOPHYLLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw U .

Dodaj opinię o Uni-dur, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Uni-dur, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.