Do czego jest Unipres? Inna nazwa leku: NITRENDIPINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest do.

Czy pomocne?

Lek Unipres

Nazwa międzynarodowa dla Unipres: NITRENDIPINUM

Lek Unipres informacje: Lek hamuje napływ jonów wapnia (Ca ++ ) do komórek mięśnia sercowego, przez co zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen, łagodzi objawy niedokrwienia mięśnia sercowego. Lek rozszerza duże tętnice, obniżając w ten sposób ciśnienie tętnicze krwi.
Unipres dawkowanie: W leczeniu nadciśnienia tętniczego różnego pochodzenia. W leczeniu choroby niedokrwiennej serca (dusznicy bolesnej).
Unipres metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek przyjmuje się doustnie, zazwyczaj raz dziennie (rano), po spożyciu posiłku , z niewielką ilością płynu. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Unipres poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek. O tym, że chorujesz na choroby wątroby lub nerek. Powiadom lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Unipres w przypadku:
Unipres skutki uboczne: Ból głowy. Uczucie gorąca. Wypieki na twarzy. Obrzęki kończyn dolnych. Wymioty. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Unipres: Przyspieszenie akcji serca i kołatanie serca. Ból w klatce piersiowej. Zawroty głowy.
Wygląd Unipres opakowanie: tabletki

Informacje NITRENDIPINUM zastosowanie w Słownik lekarstw U .

Dodaj opinię o Unipres, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Unipres, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.