Do czego jest Upsarin C? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + ACIDUM ASCOBICUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Upsarin C

Nazwa międzynarodowa dla Upsarin C: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + ACIDUM ASCOBICUM

Lek Upsarin C informacje: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Zawarta w preparacie witamina C ma uzupełniać jej braki w organizmie.
Upsarin C dawkowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce, bólach głowy, bólach stawów, mięśni, nerwobólach, bólach miesiączkowych. Bólach reumatycznych, bólach zęba. Kwas acetylosalicylowy zalecany jest też do zwalczania bólu w przebiegu chorób nowotworowych.
Upsarin C metoda: Zwykle dorośli przyjmują 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie. Należy uważać aby nie przekroczyć dawki 8 tabletek na dobę. W bólach reumatycznych dawkę można podwoić. Dzieci w 1 roku życia - maksymalnie 1-1/2 tabletki na dobę.Dzieci powyżej 3 lat zwykle 1/2-1 tabletki (nie więcej niż 1 tabletka), 2-3 razy dziennie. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy). Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki letniej wody i następnie wypić jeszcze musujący płyn. Unikaj stosowania tego preparatu dłużej niż 10 dni.
Upsarin C poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową. O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową. Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.
Nie korzystaj z Upsarin C w przypadku: Alkoholu.
Upsarin C skutki uboczne: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy. Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.
Inne skutki uboczne Upsarin C: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę. Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy. Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu. Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach). Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej. Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią. Stany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.
Wygląd Upsarin C opakowanie: tabletki musujące

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + ACIDUM ASCOBICUM zastosowanie w Słownik lekarstw U .

Dodaj opinię o Upsarin C, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Upsarin C, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.