Do czego jest Xenical? Inna nazwa leku: ORLISTATUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest jelito.

Czy pomocne?

Lek Xenical

Nazwa międzynarodowa dla Xenical: ORLISTATUM

Lek Xenical informacje: Miejscem działania leku są żołądek i jelito cienkie, gdzie lek hamuje aktywność enzymów trawiących tłuszcze, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia wchłaniania tłuszczów przyjętych z pożywieniem.
Xenical dawkowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu pacjentów z otyłością oraz pacjentów z nadwagą, u których występują dodatkowe czynniki ryzyka (cukrzyca typu II). Leczenie preparatem można rozpocząć po wcześniejszej terapii dietetycznej, która doprowadziła do spadku masy ciała co najmniej o 2,5 kg w ciągu 4 tygodni. Leku nie należy stosować u dzieci.
Xenical metoda: Lek jest stosowany doustnie w dawce i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Jednorazowa dawka to 1 kapsułka podczas każdego głównego posiłku lub do godziny po jego spożyciu. Możesz dawkę opuścić gdy posiłek główny nie zawiera tłuszczu.
Xenical poinformuj lekarza: Chorujesz na przewlekły zespół złego wchłaniania; cholestazę. Jesteś nadwrażliwy na orlistat bądź któryś ze składników preparatu. Podejrzewasz lub jesteś w ciąży; karmisz piersią.
Nie korzystaj z Xenical w przypadku: Obfitych posiłków bogatotłuszczowych.
Xenical skutki uboczne: Plamienia jako skutek wyciekania tłuszczu poza odbyt, oddawanie gazów, stolce tłuszczowe, częstsze oddawanie stolca, nietrzymanie stolca. Skutki te są niższe przy zmniejszonej zawartości tłuszczu w diecie oraz maleją w dłuższym okresie stosowania preparatu.
Inne skutki uboczne Xenical: Bóle i dyskomfort w okolicy odbytu, luźne stolce, wzdęcia.
Wygląd Xenical opakowanie: kapsułki

Informacje ORLISTATUM zastosowanie w Słownik lekarstw X .

Dodaj opinię o Xenical, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Xenical, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.