Do czego jest Xylogel 0,05%? Inna nazwa leku: XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Xylogel 0,05%

Nazwa międzynarodowa dla Xylogel 0,05%: XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM

Lek Xylogel 0,05% informacje: Lek zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i gardła poprzez skurcz naczyń krwionośnych.
Xylogel 0,05% dawkowanie: Lek stosowny jest w leczeniu nieżytu błony śluzowej nosa, kataru siennego, uczuleniowego nieżytu nosa, zapalenia zatok przynosowych i innych stanów nieżytowych nosa i gardła.
Xylogel 0,05% metoda: Lek stosowany jest w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej od 4 do 6 razy na dobę. U dzieci stosujemy mniejsze dawki i z inną częstotliwością. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Xylogel 0,05% poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na przewlekły nieżyt nosa. O tym, że chorujesz na jaskrę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Xylogel 0,05% w przypadku:
Xylogel 0,05% skutki uboczne: Miejscowe pieczenie, suchość błony śluzowej nosa. Zawroty i bóle głowy. Bezsenność. Kołatanie serca. Kichanie. Gdy powyższe dolegliwości niepożądane nasilają się i stają się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Xylogel 0,05%: Zmiany martwicze śluzówki przy długotrwałym i zbyt częstym stosowaniu.
Wygląd Xylogel 0,05% opakowanie: żel do nosa

Informacje XYLOMETAZOLINI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw X .

Dodaj opinię o Xylogel 0,05%, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Xylogel 0,05%, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.