Leczenie Domowe sposoby na jęczmień na oku przyczyny. Co znaczy zaczerwienienie, swędzenie, a nawet.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na jęczmień na oku

Definicja z ang. Homemade ways to keep an eye on barley, z niem. Selbst gemachte Wege ein Auge auf Gerste zu halten.

Co to znaczy: Kiedy do twojego oka dostaną się bakterie, mogą one spowodować jego obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie, a nawet ból. Wówczas na oku tworzy się tak zwany jęczmień. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak domowym metodą pozbyć się tej przykrej dolegliwości.
krok 1
Zwykle u ludzi, którzy mają jęczmień na oku tworzy się obrzęk wypełniony ropą, a wokół niego powstaje stan zapalny. By umożliwić ropie wypłynięcie na zewnątrz i dlatego szybciej powrócić do zdrowia, zaleca się wykorzystywanie ciepłych okładów wokół dotkniętego chorobą obszaru oka.
krok 2
By zmniejszyć stan zapalny i złagodzić ból spowodowany poprzez jęczmień, zaleca się wykorzystywanie okładów z ciepłej wody. Czysty wacik namocz w ciepłej wodzie, lekko odciśnij i przyłóż w bolące miejsce.
krok 3
Jeżeli dokucza ci bardzo mocny ból i odczuwasz spory dyskomfort wskutek jęczmienia na oku, możesz spróbować zastosować liście gujawy. Ogrzej liście, zawiń je w wilgotną, czystą ściereczkę i przyłóż na bolące miejsce. dlatego na pewno poczujesz natychmiastową ulgę.
krok 4
wykorzystywanie mokrych torebek po herbacie na dotknięte chorobą oko na pewno pomoże w leczeniu jęczmienia. Dodatkowo herbata łagodzi ból i odświeża zmęczone oczy.
krok 5
By zmniejszyć obrzęk spowodowany poprzez jęczmień, możesz do tego celu wykorzystać ziemniaki. Papkę ziemniaczaną nałóż na dotknięty chorobą region i pozostaw na kilka min..
krok 6
na pewno regularnie słyszałeś o korzyściach płynących ze stosowania kurkumy. To lecznicze zioło jest również bardzo skuteczne w leczeniu jęczmienia na oku. Możesz w domu przygotować specjalne krople do oczu zawierające kurkumę. Kurkumę w proszku rozpuść w wodzie, zagotuj mieszaninę, odcedź i używaj wywaru jak kropli do oczu.
krok 7
Należy unikać dotykania jęczmienia. Nie należy także wyciskać obrzęku, by przyspieszyć wyciek ropy. Ściskając jęczmień możesz doprowadzić do pogorszenia jego stanu i rozprzestrzenienia się choroby.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.