Leczenie Jak dbać o oczy przyczyny. Jak leczyć negatywnych czynników, na przykład wielogodzinna.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dbać o oczy?

Definicja z ang. How to care for your eyes, z niem. Wie für Ihre Augen zu kümmern.

Jak leczy OKULISTA w przypadku JAK DBAĆ O OCZY: Oczy to zwierciadło duszy. W dzisiejszych czasach są narażone na sporo negatywnych czynników, na przykład wielogodzinna robota przy komputerze, czytanie książek przy niedobrym oświetleniu, oglądanie zbyt długo telewizji. Te wszystkie wyżej wymienione czynności osłabiają nasz wzrok. Jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż wzrok mamy jeden i powinniśmy o niego dbać codziennie. Może brzmi to śmiesznie, gdyż nie przywykliśmy do higieny oczu. Zapewniam was, iż to jest równie istotne jak dbanie o kondycję fizyczną swoich mięśni. W tym artykule znajdziesz kilka sposobów, tak aby zadbać o własne oczy.
krok 1
Po pierwsze, zacznij od zmiany oświetlenia w swoim pokoju. Światło nie może być zbyt ciemne. Do pracy przy biurku używaj dość silnego strumienia światła. Jeżeli zmieniasz oświetlenie w salonie zapamiętaj, iż światło nie może odbijać się od powierzchni telewizora. to jest niezbędne, gdyż wpatrywanie się w ekran, gdzie widać odbijające się światło, bardzo męczy oczy i może doprowadzić do ich łzawienia.
krok 2
Po drugie, zadbaj o odpowiednią dietę, która wspomoże twój wzrok. Jedz wiele warzyw i owoców. Najlepsze są te bogate w witaminę A i beta-karoten. Tego typu substancje znajdziesz min. w marchewce, ciemnozielonych warzywach liściastych, pomidorach i brzoskwiniach. Antocyjany są bardzo istotnym minerałem w prawidłowym funkcjonowaniu oka. Znajdziesz je w: borówkach, czarnych jagodach, żurawinie, wiśniach czy truskawkach.
krok 3
Stosuj z umiarem wszelkiego rodzaju krople do oczu. Oczywiście służące jednokrotnie przyniosą ulgę zaczerwionym oczom, jednakże wykorzystywanie przewlekłe (poprzez dłuższy moment) może jedynie zaszkodzić gałce ocznej. Przyzwyczajanie oczu do kropli nie jest dobre, gdyż może hamować naturalne nawilżanie gałki ocznej. Czytaj dokładnie ulotki kropli.
krok 4
Noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV (szczególnie w czasie letniego sezonu). Promienie ultrafioletowe wpływają negatywnie na nasz wzrok. Wybieraj okulary ze spolaryzowanymi szkłami. Zwykłe, tanie, przyciemnione okulary mogą nie spełniać swojej funkcji. Zwykle są one ozdobą, a nie ochroną dla oczu. Nie żałuj pieniędzy na dobre okulary.
krok 5
W trakcie pracy przy komputerze rób cogodzinne przerwy. Powinny one trwać ok. 5 min.. W tym czasie zobacz (poprzez okno. Dobrze jest wpatrywać się w kolor zielony ( na przykład rośliny), gdyż uwalnia nasz wzrok od napięcia. Co jakiś czas zmieniaj przedmiot, na który się patrzysz. zobacz na zmianę na elementy oddalone od ciebie o około 15 cm, a następnie przenieś wzrok na element oddalony o ( na przykład 200 metrów.
krok 6
Rób ciepłe okłady na oczy. Gdy po wielogodzinnej pracy twoje oczy są napięte, możesz zastosować ciepłe kompresy. Może to być zwykły ręcznik namoczony w ciepłej (lecz nie gorącej) wodzie. Zamknij oczy i zakryj je ręcznikiem. Trzymaj go (poprzez około 10 – 15 min.. Równie dobrze możesz wykorzystać do tego letnie torebki po herbacie ekspresowej. Po ich wykorzystaniu przepłucz oczy.

Lekarz Okulista: JAK DBAĆ O OCZY; WIE FÜR IHRE AUGEN ZU KÜMMERN; HOW TO CARE FOR YOUR EYES;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.