Leczenie Jak poprawić wzrok krótkowidza przyczyny. Co znaczy Dlatego wzmocnimy mięśnie poruszające.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak poprawić wzrok krótkowidza?

Definicja z ang. How to improve myopic vision, z niem. Wie zur Verbesserung der kurzsichtige Vision.

Co to znaczy: Ćwiczenie naszych oczu jest tak samo istotne jak ćwiczenie innych mięśni. Dlatego wzmocnimy mięśnie poruszające gałkami ocznymi, a tym samym poprawimy swój wzrok. Ćwiczenie oczu nie jest popularne. Niektórym może wydawać się to dziwne jednakże jeżeli chcesz mieć dobry wzrok powinieneś zadbać o własne oczy.
krok 1
Usiądź wygodnie. Zacznij pocierać o siebie ręce. Gdy zrobią się ciepłe zamknij oczy i przyłóż ręce do nich. Wytrzymaj tak poprzez kilka min.. Po tym czasie zabierz dłonie. Możesz to powtarzać kilka razy.
krok 2
Rób kompresy. Ciepłe i zimne na zmianę. Namocz ręcznik w ciepłej wodzie (lecz nie gorącej, tak aby nie poparzyć się), zamknij oczy i przyłóż kompres. Wytrzymaj tak poprzez kilka min.. Następnie zrób to samo z zimnym kompresem.
krok 3
Następne ćwiczenie: delikatnie naciskaj trzema palcami miejsce nad powieką i pod brwią. Nacisk powinien trwać 1-2 sekundy. Powtarzaj to ćwiczenie ok 5 razy.
krok 4
Weź do ręki ołówek. Wyciągnij go przed siebie na wysokości ramion. Teraz skup wzrok na ołówku i zacznij go przybliżać do czubka nosa. Cały czas zobacz na ołówek. Powtarzaj to ćwiczenie kilka razy.
krok 5
Wyjdź na zewnątrz bądź stań przy oknie. Teraz skup swój wzrok na przedmiocie który jest blisko twoich oczy (ok 10 cm). Następnie skieruj swój wzrok od razu na element, który jest daleko od ciebie (im dalej tym lepiej). Powtarzaj tą czynność kilka razy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    A metody laserowej korekcji są dobre? Ostatnio zainteresowała mnie innowacyjna metoda Lentivu, którą wykonują kliniki Optegra (w 5 miastach w Polsce). Ktoś ma może jakieś informacje na ten temat? Bo wciąż ich mało.

    A czy są jeszcze jakieś inne metody?