Leczenie Jakie są zalecenia po operacji oka przyczyny. Co znaczy zaćmy albo jaskry czy także.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie są zalecenia po operacji oka?

Definicja z ang. What are the recommendations after eye surgery, z niem. Was sind die Empfehlungen nach der Augenchirurgie.

Co to znaczy: Jeżeli miałeś dopiero co operację oka (np. związaną z leczeniem chirurgicznym zaćmy albo jaskry czy także korekcją krótkowzroczności) musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad zachowania pooperacyjnego. To istotne byś rzeczywiście przestrzegał tych rad, od nich zależy skuteczność całego zabiegu. Przeczytaj zatem uważnie poniższy artykuł. Jeżeli ktoś z twoich bliskich miał taką operację (regularnie osoby starsze przechodzą operację oka polepszającą ich jakość życia) powiedz o tych zasadach całej rodzinie.
krok 1
Bezpośrednio po operacji oka poprzez dwie godziny będziesz musiał leżeć na wznak, nie ruszając głową. Możesz w tym czasie rozmawiać z innymi pacjentami czy odwiedzającymi cię członkami rodziny. Pierwszy posiłek dostaniesz jednak dopiero po 2 godzinach od operacji.
krok 2
Po operacji oka poprzez 6 tygodni jesteś w okresie pooperacyjnym, gdzie powinieneś unikać wysiłku, a szczególnie dźwigania ciężkich elementów. To jest kategorycznie zakazane. Nie wolno się również schylać. Postaraj się pamiętać o tym. Najważniejsze byś nie wykonywał gwałtownych ruchów i nie angażował głowy w ruch góra/dół. Jeżeli chcesz zawiązać buty zrób to przy zastosowaniu stołeczka albo z tak zwanego przysiadu. Nawet jeżeli musisz obniżyć pozycję ciała nie poruszaj głową.
krok 3
Nie możesz również mrużyć oczu. ((regularnie mimowolnie przymykamy powieki, w szczególności przy ziewaniu, czy uśmiechu lub kichnięciu, pamiętaj aby tego nie robić. jeżeli wykonywano operację tradycyjną sposobem (przy zastosowaniu szwów) poprzez jakiś czas możesz czuć ciało obce w oku. Nie trzyj wtedy oczu. Uczucie dyskomfortu jest nieprzyjemne, lecz mija po kilku tygodniach.
krok 4
poprzez dwa tygodnie po operacji nie powinieneś samodzielnie myć głowy. Po pierwsze dlatego, iż istnieje ryzyko przechylenia głowy, a po drugie dlatego aby woda przypadkowo nie dostała się do oka. jeżeli nosisz okulary korekcyjne to możliwe, iż po operacji będziesz musiał je zmienić, lecz w początkowym okresie pooperacyjnym spróbuj włożyć zamiast szkła korekcyjnego zwykłe szkło. Po okresie kilku tygodni możesz udać się do okulisty, który dobierze odpowiednie dla ciebie szkła korekcyjne.
Wskazówki i ostrzeżenia
Możesz czytać niedługie teksty i oglądać telewizję, czy pracować przy komputerze, lecz nie więcej niż 3-4 godziny na dzień. Czas 6 tygodni powinien być dla ciebie raczej związany z odpoczynkiem dla wzroku i generalnym relaksem.Musisz również poprzez sześć tygodni powstrzymać się od uprawiania sportu (nie tylko wyczynowego, lecz również amatorskiego) i poprzez 3 tygodnie nie uprawiać seksu. Nie wykonuj jakichkolwiek czynności, które narażą cię na większy wysiłek fizyczny. Możesz z kolei udawać się na spacery, jednak unikaj bezpośredniego wystawienia operowanego oka na działanie silnych promieni słonecznych. jeżeli musisz wyjść z domu w godzinach największego nasłonecznienia zakładaj okulary przeciwsłoneczne.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.