Leczenie Koktajle oczyszczające – przepisy. przyczyny. Co znaczy Świetnie pomogą Ci w tym koktajle.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Koktajle oczyszczające – przepisy.

Definicja z ang. Cocktails cleansing - rules., z niem. Cocktails Reinigung - Regeln..

Co to znaczy: Chcesz trochę oczyścić organizm? Dać mu odpocząć od ciężkostrawnych potraw? Świetnie pomogą Ci w tym koktajle owocowe i warzywne i owocowo-warzywne. Jeżeli nie masz na nie pomysłu, kilka propozycji znajdziesz poniżej. Koktajle, tak zwany smoothie świetnie sprawdzą się w roli sprzątaczy naszych organizmów.
krok 1


Koktajl oczyszczający przepis 1

Grapefruit i marchewka – 2 grapefruity, 5 marchewek, szczypta świeżo startego imbiru. Obierz grapefruita i oskrob marchewkę. Pokrój je na mniejsze kawałki. Włóż wszystkie składniki do sokowirówki. Zamieszaj i wypij od razu po przygotowaniu.
krok 2


Koktajl oczyszczający przepis 2

Burak, jabłko i mięta – 1 mały czerwony burak, 5 marchewek, 1 jabłko, 1/4 szklanki świeżych liści mięty. Obierz składniki i pokrój na mniejsze kawałki. Przerób na sok w sokowirówce. Pij świeży.
krok 3


Koktajl oczyszczający przepis 3

Zielony koktajl – 6 liści sałaty rzymskiej, 4 liście jarmużu, 1/2 szklanki świeżej natki pietruszki, 1/2 szklanki posiekanego ananasa, 1/2 szklanki posiekanego mango, szczypta świeżo zmielonego imbiru, 1 1/2 szklanki przegotowanej wody. Porwij sałaty na mniejsze kawałki, posiekaj pietruszkę i odmierz pół szklanki. Wszystkie składniki umieść w blenderze i zmiel dokładnie do uzyskania konsystencji soku.
krok 4


Koktajl oczyszczający przepis 4

Ogórek, brokuł i seler – 1/2 brokuła, 1 świeży ogórek, 4 łodygi selera naciowego, 1/4 szklanki świeżej posiekanej natki pietruszki. Przepuść wszystkie składniki poprzez sokowirówkę. Pij od razu po przygotowaniu.
krok 5


Koktajl oczyszczający przepis 5

Jagody – 2 szklanki mrożonych jagód, 1 szklanka soku z granatu, 1 szklanka wody. Połącz jagody z sokiem i dodaj wodę. Wszystko umieść w blenderze. Miksuj do uzyskania konsystencji soku.
krok 6


Koktajl oczyszczający przepis 6

Marchewka i mango – 2 szklanki mrożonego mango, 1 szklanka świeżego soku z marchwi, 1 szklanka świeżego soku z pomarańczy, 1/4 szklanki posiekanych świeżych ziół (np. mięty czy bazylii). Wszystkie składniki umieść w blenderze i zmiksuj do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
krok 7


Koktajl oczyszczający przepis 7

Banan, jabłko i jarmuż – 1 garść porwanych liści jarmużu, 1 jabłko, 1 banan, 1/2 szklanki posiekanej natki pietruszki, 2 1/4 szklanki przegotowanej wody. Jabłko i banana obierz i pokrój na mniejsze części. Wszystkie składniki umieść w blenderze i zmiksuj na sok. Jeżeli będzie on zbyt gęsty dodaj jeszcze wody.
krok 8


Koktajl oczyszczający przepis 8

Mango i kokos – 1-2 mango, 2-3 łyżeczki soku z limonki, 2 szklanki wody kokosowej, szczypta cayenne. Wszystkie składniki umieść w blenderze i zmiksuj.
krok 9


Koktajl oczyszczający przepis 9

Pomarańcza i jagody – 2 pomarańcze, szklanka mrożonych jagód, szklanka mrożonych malin. Pomarańcze obierz i pokrój na mniejsze części. Wrzuć do blendera i dodaj jagody i maliny. Rozdrobnij wszystko do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
krok 10


Koktajl oczyszczający przepis 10

Burak i marchewka – 1 mały burak, 1 marchewka, 1 słodkie jabłko, 1 gruszka, 2 łyżki soku z limonki, 2 łyżeczki świeżo startego imbiru, 2 szklanki przegotowanej wody. Podgotuj buraka i marchewkę, aż będą miękkie. Pozostaw do przestygnięcia. Obierz owoce i pokrój na mniejsze części. Wszystko umieść w blenderze i zmiksuj na sok.
krok 11


Koktajl oczyszczający przepis 11

Ogórek, melon i mięta – 1/2 ogórka, 1/2 melona, 1 szklanka soku z gruszek, 2 łyżeczki soku z limonki, niepełna garść liści mięty. Wszystkie składniki umieść w blenderze i zmiksuj do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.