Leczenie Sposoby na jęczmień na oku przyczyny. Co znaczy stracić je na parę dni. Chyba każdy z nas.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Sposoby na jęczmień na oku

Definicja z ang. Ways to keep an eye on barley, z niem. Wege, ein Auge auf Gerste zu halten.

Co to znaczy: Opuchnięte i bolące oko. Chce się je wciskać, drapać, pocierać a najlepiej stracić je na parę dni. Chyba każdy z nas co najmniej raz w życiu przechodził tę katorgę, jaką jest jęczmień na oku. W dodatku wygląda to paskudnie nieestetycznie. To jest zbierająca się ropa, infekcja bakteryjna. Jak pozbyć się tego fanta? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.
krok 1
Metale (złoto, srebro) działają bakteriobójczo. Pocieranie jęczmienia obrączką to w ogóle nie fanaberia naszych babć! To faktycznie działa. Jednak najpierw trzeba dokładnie ją wyczyścić (najlepiej spirytusem), a następnie nagrzać. Możesz po prostu zamoczyć metal w gorącej wodzie, co sprawi,iż jęczmień szybciej dojrzeje i pęknie.
krok 2
Podobnie kwestia ma się z wszelkimi okładami. Jednym z najpopularniejszych sposobów domowych jest okład z czarnej herbaty, bądź rumianku. Oba działają rozgrzewająco i bakteriobójczo. To prosta kwestia. Wystarczy torebkę herbaty po zaparzeniu wyjąć, ostudzić, aby była lekko ciepła i przyłożyć na oko. Poleż z tym okładem poprzez 15-20 min.. Może to być także zwykła chusteczka albo wacik nasączony ciepłą wodą, albo ugotowane jajko.
krok 3
Okład może być także zwykłą chusteczką albo wacikiem nasączonym ciepłą wodą albo ugotowane jajko. Chodzi o samo ciepło, które ma przyspieszyć dojrzewanie jęczmienia.
krok 4
Spróbuj okładu z zielonej herbaty. Przyłóż na całą noc, zabandażuj tak, aby się trzymał, lecz niezbyt mocno. Zainfekowane oko musi oddychać.
krok 5
Pij dwa razy na dzień napar z mniszka lekarskiego, który usuwa w naturalny sposób od wewnątrz organizmu ropienie i stany zapalne.
Wskazówki i ostrzeżenia
Bądź cierpliwy!Nigdy nie próbuj wyciskać jęczmienia. To bardzo delikatna kwestia. On zwyczajnie musi dojrzeć, a ropa wypłynąć. Nie ma na to metody, istnieje tylko sposobność przyspieszenia całego procesu.jeżeli jęczmień będzie nawracał albo zrobi się większy stan zapalny - idź szybko do okulisty!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.