Leczenie Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn przyczyny. Co znaczy wrzucimy. To od nas zależy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn

Definicja z ang. Ways to cleanse the body of toxins, z niem. Möglichkeiten, den Körper von Giftstoffen zu reinigen.

Co to znaczy: Nasz organizm jest jak piec, który musi spalić wszystko to, co do niego wrzucimy. To od nas zależy co do niego wrzucamy i jaki będzie tego sukces. Regularnie zdarza się tak, iż niewłaściwa dieta i niezdrowy tryb życia powodują, iż czujemy się coraz bardziej zmęczeni, ociężali, mamy kłopoty z koncentracją, czy także dręczą nas bóle głowy. Na pierwszy rzut oka bagatelizujemy te symptomy. Jednak mogą być one powiązane z zanieczyszczeniem organizmu. Jest on przeciążony i potrzebuje porządnego detoksu. Oprócz tego życie w mieście i w ciągłym pośpiechu przyczynia się do tego, iż nie mamy czasu, ani warunków do oczyszczenia organizmu. W tym artykule znajdziesz kilka rad, które pomogą ci zaplanować porządne oczyszczanie organizmu z toksyn.
krok 1
Zacznijmy od oczyszczania jelit. Pełnią one bardzo istotną funkcję w naszym organizmie. To właśnie w jelitach zachodzi mechanizm wchłaniania substancji odżywczych, a czasami także toksyn. Co zrobić tak aby oczyścić jelita? Skutecznym metodą jest wykorzystanie suszonych śliwek i zsiadłego mleka. Wieczorem włóż do szklanki 11 suszonych śliwek. Zalej je zsiadłym mlekiem i zostaw na noc w temperaturze pokojowej. Gdy wstaniesz rano wypij mleko, a śliwki zjedz. Przygotuj następną porcję. Wypijesz ją wieczorem. Powtarzaj tą czynność poprzez 10 dni. Dlatego twoje jelita zostaną oczyszczone ze zbędnych złogów. Unikaj jedzenia produktów ciężkostrawnych, słodyczy, białego pieczywa.
krok 2
Przejdźmy teraz do oczyszczania wątroby. To jest jeden z ważniejszych organów w naszym organizmie. Wytwarza ona konieczne soki trawienne. To tutaj jest rozkładany alkohol. Zanieczyszczona wątroba może przyczyniać się do złego samopoczucia czy także pogorszenia stanu skóry. Jak oczyścić wątrobę? Można zastosować jednokrotnie napój z oliwy i soku z cytryny. Najlepiej zrobić to w weekend, bądź dni wole od pracy. Stosunek oliwy do soku z cytryny powinien wynosić 1 do 2. Wypij to wieczorem. Co jednak robić na dłuższą metę? Unikaj alkoholu, kawy, soli, ryb, mięsa, cukru. Pij wiele wody.
krok 3
Zajmijmy się teraz nerkami. Dzięki nerkom toksyny są usuwane razem z moczem. Mają one także wpływ na ciśnienie tętnicze. Jakie są sposoby oczyszczania nerek? Po pierwsze możemy zastosować miksturę z warzyw, a mianowicie sok z marchwi, selera i pietruszki. Wszystko w proporcji (9:5:2). W ciągu dnia należy wypić około 3 bądź 4 razy po ½ szklanki tej mieszanki warzywnej (najlepiej przed jedzeniem). Kuracja powinna trwać od 1 do 2 tygodni. Wskazane jest powtarzanie jej co 3 miesiące w pierwszym roku. Z kolei w kolejnych latach już tylko raz w roku. Jeżeli czujemy ból przy oddawaniu moczu to może to świadczyć o obecności kamieni nerkowych. W takim wypadku należy zgłosić się do lekarza.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.