Leczenie Jak badać piersi przyczyny. Jak leczyć dni po miesiączce. Samodzielne badania piersi.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak badać piersi?

Definicja z ang. How to check your breasts, z niem. Wie Sie Ihre Brüste zu überprüfen.

Jak leczy ONKOLOG w przypadku JAK BADAĆ PIERSI: Samokontrola piersi powinna być wykonywana co najmniej raz w miesiącu, kilka dni po miesiączce. Samodzielne badania piersi powinny być wykonywane zawsze tego samego dnia cyklu.
Badanie piersi
Lustro
krok 1
Stajemy przed lustrem i unosimy ręce do góry. Uważnie przyglądamy się piersiom, szukamy zmian w kształcie piersi albo w wyglądzie skóry. Przy oglądaniu piersi i brodawek niezwykle istotne jest dobre oświetlenie. Należy zwrócić uwagę na symetryczność, zaczerwienienia, brodawki, znamiona czy naczyniaki.
krok 2
Stoimy przed lustrem, dłonie kładziemy na biodrach. Dokładnie oglądamy piersi i brodawki.
krok 3
Chwytamy dłonią pierś i delikatnie ściskamy palcami brodawkę ujmując ją między kciuka a resztę palców. Zbliżamy palce bliżej brodawki po czym znów ściskamy. Należy zwrócić uwagę czy z brodawki nie wycieka płyn.
krok 4


Badanie Piersi

Kładziemy się na placach. Złączonymi palcami badamy dokładnie piersi. Uciskamy palcami każdy pkt., by poznać dokładnie strukturę. Badamy także doły pod pachami i okolice obojczyka.
Wskazówki i ostrzeżenia
Badanie palpacyjne - badanie przez dotyk - Piersi należy uciskać bardzo delikatnie by nie spowodować zaczerwienienia. Badamy każdą pierś oddzielnie.Lewą pierś badamy prawą dłonią, prawą - lewą dłonią.Niebezpiecznym symptomem jest wciągnięta do środka brodawka sutkowa jak także krwisty albo surowiczy wyciek.

Lekarz Onkolog: JAK BADAĆ PIERSI; WIE SIE IHRE BRÜSTE ZU ÜBERPRÜFEN; HOW TO CHECK YOUR BREASTS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.