Leczenie Jak pomóc choremu na raka? Program Simontona przyczyny. Jak leczyć jest osoba, która.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pomóc choremu na raka? Program Simontona?

Definicja z ang. How to help the patient with cancer? Simonton program, z niem. Wie den Patienten mit Krebs zu helfen? Simonton Programm.

Jak leczy ONKOLOG w przypadku JAK POMÓC CHOREMU NA RAKA? PROGRAM SIMONTONA: Czynnik psychiczny jest niezwykle ważny w walce z rakiem. Jeżeli blisko nas jest osoba, która przechodzi poprzez bardzo ciężkie chwile, powiązane z rozpoznaniem choroby nowotworowej albo kolejnymi etapami leczenia powinniśmy pomyśleć o wsparciu psychologicznym dla siebie i dla osoby pacjenta. Program Simontona powstał właśnie po to aby pomóc chorym i ich rodzinom w uporaniu się z wielką ilością stresu i napięcia, powiązanego z wieloma fazami choroby nowotworowej. Poniżej przedstawiam wam kilka rad związanych z możliwością prywatnego zastosowania przedmiotów tej sposoby, a również kilka wskazówek dotyczących uzyskania bardziej systemowej pomocy.
krok 1
W wielu polskich miastach istnieją Akademie Walki z Rakiem, które opierają się na programie Simontona, proponując osobom chorym sporo aktywności, które pomagają zebrać siły do walki z chorobą. Jeżeli mieszkasz w ogromnym mieście albo w jego pobliżu spróbuj dowiedzieć się gdzie można się udać, aby uzyskać rady psychologa, onkologa, uczestniczyć w różnego typu warsztatach. Osoba chora nie powinna być zostawiona sama sobie. Badania pokazują, iż brak wsparcia potęguje tempo choroby.
krok 2
Jeżeli z kolei sam chcesz zastosować wybrane techniki kompleksowej sposoby Simontona, która zakłada, iż człowiek jest jednią psychofizyczną i odwołuje się do perspektywy cielesnej, duchowej i interpersonalnej w jego życiu, przeczytaj poniższe wskazówki. Terapeuci simontonowscy starają się konfrontować z każdą niekorzystną oznaką, z każdym uczuciem dyskomfortu dążąc do poznania jego źródeł i odróżnienia faktów od opinii. Istotne jest już samo ujawnienie lęków i negatywnych, sprzyjających chorobie myśli. Oczywiście nie chodzi tu o samooszukiwanie się, lecz raczej o wspieranie zdrowych przekonań. Chory powinien mieć nadzieję, która jest oparta na ogromnej ilości pozytywnych przykładów osób, które przezwyciężyły chorobę. Powtarzanie zdrowych myśli sprzyja ich zakodowaniu się w psychice chorego i tym samym walce z nowotworem.
krok 3
Istotne jest, aby w każdej chwili chory dbał o siebie i swój życiowy komfort, liczy się tu i teraz. W życiu chorego tak jak w życiu każdego człowieka możliwe jest wszystko, to co złe, lecz również to co dobre i skupiać się trzeba na tym co dobre, gdyż odwrotna przypadek skutkuje marnowanie życiowej energii.
krok 4
Można stosować wizualizacje, gdzie chory wyobraża sobie, a nawet rzeczywiście rysuje zwalczanie choroby poprzez jego organizm. Taki wizualny bodziec daje dodatkową siłę do walki z chorobą. Prócz takich ćwiczeń istotne jest wpływanie na jak największą liczbę zmysłów, nie tylko w czasie pracy terapeutycznej, lecz również w momencie zabawy. istotne, aby przekonać chorego, iż właśnie teraz powinien się śmiać i bawić. Osoby chore rezygnują z przyjemności i rozrywek, to ogromny błąd. Pogrążając się w rozpaczy blokują własne życiowe szanse.

Lekarz Onkolog: JAK POMÓC CHOREMU NA RAKA? PROGRAM SIMONTONA; WIE DEN PATIENTEN MIT KREBS ZU HELFEN? SIMONTON PROGRAMM; HOW TO HELP THE PATIENT WITH CANCER? SIMONTON PROGRAM;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.