Leczenie Jak się zachować wobec ciężko chorego przyczyny. Jak leczyć należy okazywać współczucie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się zachować wobec ciężko chorego?

Definicja z ang. How to behave towards seriously ill, z niem. Wie in Richtung ernsthaft krank zu verhalten.

Jak leczy ONKOLOG w przypadku JAK SIĘ ZACHOWAĆ WOBEC CIĘŻKO CHOREGO: Sporo osób nie ma definicje jak się zachować wobec ciężko chorej osoby. Czy należy okazywać współczucie? Jeżeli tak to w jakim stopniu? Czy można okazywać dobry humor? Robić nadzieję? Poniżej postaram się odpowiedzieć na te dość trudne pytania.
krok 1
Jeżeli istnieje szansa na wyzdrowienie, możemy dodawać ciężko chorej osobie odwagi i wzmacniać jego wiarę na wyzdrowienie słowami podnoszącymi na duchu. Należy jednak trzeźwo ocenić sytuację i nie snuć planów wakacyjnych skoro chora osoba z trudem może wykonać jakikolwiek ruch, nie mówiąc o pływaniu czy jeździe na rowerze. W wyrażaniu swojego optymizmu należy być realistą.
krok 2
Jeżeli chora osoba chce opowiedzieć Ci o swoich dolegliwościach i chorobie powinieneś go uważnie wysłuchać. Nie zmuszaj go jednak, tak aby o niej mówił jeżeli nie ma na to ochoty. Najprawdopodobniej jest on zadowolony, kiedy dowie się od Ciebie jak płynie życie pośród waszych znajomych czy rodziny. Opowiedz mu co u Ciebie słychać, jakieś zasłyszane plotki czy ogólne wydarzenia, lecz postaraj się nie wywoływać u niego zazdrości czy tęsknoty do normalnego świata.
krok 3
Osoba, która jest nieuleczalnie chora potrzebuje słów pociechy, wysłuchania jej i obecności swoich bliskich. Nie wolno w kółko powtarzać jej, iż wszystko będzie dobrze. Należy jednak postarać się uczynić obecną sytuację znośną, nawet jeżeli miałyby to być jakieś malutkie, drobne uprzejmości.
krok 4
Możesz przynieść chorej osobie do szpitala jakiś upominek. Tradycyjnie przynoszony jest bukiet kwiatów, lecz może być ro równie dobrze podręcznik, czasopismo, płyta CD, zeszyt z krzyżówkami i tym podobne jeżeli chcesz kupić coś do jedzenia najpierw się dowiedz co pacjent może jeść.
Wskazówki i ostrzeżenia
Przed odwiedzinami chorego dowiedz się czy wizyta jest w ogóle pożądana. jeżeli odwiedzasz chorego w szpitalu należy przywitać się ze wszystkimi pacjentami leżącymi w pokoju. Rozmawiać należy po cichu i należy od razu wyjść . jeżeli ktoś jest myty, przebierany itp.

Lekarz Onkolog: JAK SIĘ ZACHOWAĆ WOBEC CIĘŻKO CHOREGO; WIE IN RICHTUNG ERNSTHAFT KRANK ZU VERHALTEN; HOW TO BEHAVE TOWARDS SERIOUSLY ILL;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.